X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Środa, 29 czerwca w Sejmie.

migracja
migrator migrator 29.06.2011

W drugim dniu obrad posłowie zajmą się nowelizacją ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych.

W drugim dniu obrad posłowie zajmą się nowelizacją ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych.  Zmiany dotyczą organizacji pracy sądów, zarządzania kardami i nadzoru nad działalnością administracyjną sądów powszechnych.  Jest to kontynuacja reformy wymiaru sprawiedliwości.  Wzbudza ona duży sprzeciw środowiska sędziowskiego. Projekt ustawy przewiduje m.in. oddanie w ręce menedżerów zarządzenie sądową administracją oraz poddawanie sędziów ocenom okresowym.

Komisja Kultury przedstawi sprawozdanie  o projekcie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.  Projekt wprowadza podział na instytucje artystyczne i instytucje kultury. Wprowadza umowy sezonowe i kontrakty dyrektorskie. Artysta na dodatkową pracę będzie musiał mieć zgodę pracodawcy. Dopiero po 15 latach pracy na czas określony zyskiwałby on prawo do podpisania umowy o pracę na czas nieokreślony. Przeciwko tym zapisom protestowali wczoraj przed Sejmem muzycy z Warszawskiej Opery Kameralnej. PiS zaapelowało o wycofanie projektu ustawy.

W bloku głosowań, od których rozpocznie się posiedzenie przewidziano trzecie czytanie dwóch ustaw ratyfikacyjnych. Obie dotyczą wyspy Man, leżącej między Wielką Brytania  i Irlandią. Jedna z nich mówi o wymianie informacji w sprawach podatkowych, druga  dotyczy unikania podwójnego opodatkowania z pracy najemnej i emerytur. 11 czerwca tego roku Sejm uchwalił  ustawę, która dotyczyła unikania podwójnego opodatkowania w odniesieniu do przedsiębiorstw eksploatujących statki marskie lub samoloty w transporcie międzynarodowym. Wyspa Man została wpisana na listę tzw. rajów podatkowych.

Po głosowaniach odbędzie się drugie czytanie nowelizacji ustawy o Policji. Nowelizacja łagodzi wymagania w stosunku do kandydatów do służby w Policji, w tym wymóg niekaralności. W trakcie prac skreślono przepis mówiący o tym, że kandydat na policjanta może nie mieć w określonych sytuacjach  średniego wykształcenia.

Po południu Izba rozpatrzy rządowy projekt zmian w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej oraz w ustawie o samorządzie pielęgniarek i położnych.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia posłowie przedyskutują poprawki Senatu do ustawy o wdrożeniu telewizji cyfrowej, do tzw. ustawy śmieciowej, do zmian w Kodeksie wyborczym i do znowelizowanego przez Sejm Prawa lotniczego.

Późnym wieczorem odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Projekt, jak piszą w uzasadnieniu jego autorzy – posłowie PO, wychodzi w wielu aspektach naprzeciw oczekiwaniom zarówno użytkowników wieczystych, jak również jednostek samorządu terytorialnego; likwiduje bariery pojawiające się w praktyce przekształcania prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Wprowadzenie zaproponowanych zmian ma przyczynić się do udrożnienia procedury przekształcania prawa użytkowania wieczystego. W projekcie zaproponowano też przepisy łagodzące skutki znacznego wzrostu opłaty rocznej.

IAR/Danuta Zaczek/Radio Parlament

 

Section02
Section03
Section04