Radio Parlament
Section01

Kryzys a jednolity rynek UE

migracja
migrator migrator 25.07.2011

Dziś /25.07 11/ w sali plenarnej Senatu spotkanie przewodniczących komisji właściwych ds. gospodarczych parlamentów państw członkowskich UE. Tematem spotkania jest „Wpływ kryzysu finansowo-gospodarczego na przyszłość jednolitego rynku”.


Dziś /25.07 11/ w sali plenarnej Senatu spotkanie przewodniczących komisji właściwych ds. gospodarczych parlamentów państw członkowskich UE. Tematem spotkania  jest „Wpływ  kryzysu finansowo-gospodarczego na przyszłość jednolitego rynku”.
Stanowisko polskiego rządu przedstawi Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Umocnienie europejskiego rynku wewnętrznego i wykorzystanie jego potencjału to jeden z priorytetów zaproponowanych przez polski rząd podczas naszej prezydencji. Chcemy poszukać dróg prowadzących do przezwyciężenia kryzysu w Europie i utrwalenie tendencji wzrostu ekonomicznego w przyszłości.
Rozwój Europy w obecnej dekadzie wymaga porozumienia w sprawie budżetu UE na lata 2012 i 2013, a także przyszłych ram finansowych okresu 2014-2020. Spotkanie w Senacie będzie więc okazją do dyskusji nad wskazaniem źródeł finansowania działań na rzecz umocnienia jednolitego rynku w obecnej i nowej perspektywie finansowej.
W spotkaniu udział biorą ze strony polskiej : Wojciech Jasiński, przewodniczący Komisji Gospodarki Sejmu,Jan Wyrowiński, przewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej Senatu i Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki
Wśród  gości zagranicznych m.in. profesor Mario Monti, prezydent Uniwersytetu Bocconi, były komisarz ds. rynku wewnętrznego i konkurencji. Wygłosi on wykład "Wzmocnienie UE: nowe zobowiązania wobec jednolitego rynku".
Natomiast o działania Parlamentu Europejskiego na rzecz umocnienia jednolitego rynku w warunkach kryzysu ekonomiczno - finansowego mówić będzie Róża von Thun, członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego.

/IAR/ Elżbieta Mamos

Section02
Section03
Section04