X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Parlament Europejski

Augustynowska: Koalicja Europejska to odpowiedzialny projekt

- Mimo różnic, o których wszyscy jesteśmy w stanie rozmawiać, łączą nas fundamenty. Łączą nas wartości - coś, co w życiu każdego polityka powinno być najważniejsze: praworządność, podstawy demokracji oraz wiara w konstytucję i przestrzeganie jej zasad – mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Augustynowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Nowoczesna Unia Europejska Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego

Młodzi politycy o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Zbliżają się wybory do Europarlamentu. Mimo, że frekwencja w nich jest w Polsce najniższą spośród wyborów powszechnych, to politycy przywiązują do tego głosowania dużą wagę. Może się ono stać testem przed wyborami parlamentarnymi na jesieni. W studiu Polskiego Radia 24 dyskutowali Aleksandra Śmietanka (Młodzi Demokraci – Platforma Obywatelska), Piotr Drzewiński (Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka), Piotr Kaczmarek (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD), Łukasz Meiza (Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Unia Europejska

Wybory do PE. Po brexicie Polska może zyskać jeden mandat

Za sto dni, 26 maja, w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze mogą rejestrować się do 6 kwietnia, a do 16 kwietnia pełnomocnicy mają czas na zgłaszanie konkretnych kandydatów. Każdy z nich musi mieć 10 tysięcy podpisów z poparciem. W dniu wyborów, 26 maja lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Brexit Wojciech Hermeliński

Zdzisław Krasnodębski: ktoś powinien zwrócić uwagę Tuskowi

- Ci, którzy się orientują w polityce europejskiej, są świadomi tego, że Donald Tusk ma ambicje powrotu (do polityki krajowej – red.). W zasadzie to się kłóci z jego rolą przewodniczącego Rady Europejskiej - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Parlament Europejski Unia Europejska Europa Donald Tusk POLSKA

Kazimierz Kik: Donald Tusk wypowiada się jak eurokrata

- Donald Tusk szuka miejsca w piekle dla tych wszystkich, którzy bardziej kierują się interesem narodowym, interesem danego państwa, w tym wypadku tych Brytyjczyków, którzy uznali, że Wielka Brytania poszybuje wyżej poza Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, wykładowca Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Parlament Europejski Donald Tusk Wielka Brytania Brexit

Transport międzynarodowy w UE. Presja na zaostrzenie zasad

W Parlamencie Europejskim presja na szybkie zaostrzenie przepisów dotyczących transportu międzynarodowego, niekorzystnych dla Polski i naszych firm przewozowych. Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że wprawdzie pakiet nie będzie głosowany w przyszłym tygodniu na sesji plenarnej, ale wstępnie wpisano go do programu marcowej sesji Europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Beata Płomecka transport

Adam Bielan: wkrótce zaprezentujemy nasze listy do PE

- W ciągu najbliższych tygodni prawdopodobnie zaprezentujemy listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego; wcześniej przedstawimy nasze propozycje programowe na cały rok i kolejną kadencję, również w wyborach parlamentarnych - zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. 
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA Europarlament Parlament Europejski