Radio Parlament
Section01

Prezydenckie konsultacje dotyczące sprawozdania KRRiT

migracja
migrator migrator 04.07.2011

Rozpoczęły się konsultacje prezydenta Bronisława Komorowskiego z szefami klubów parlamentarnych, w sprawie sprawozdania KRRiT za 2010 r.

Rozpoczęły się konsultacje prezydenta Bronisława Komorowskiego z szefami klubów parlamentarnych, w sprawie sprawozdania KRRiT za 2010 r.
 Doradca prezydenta ds. mediów Jerzy Smoliński mówił w czwartek, że prezydent nie podjął jeszcze decyzji. Smoliński powiedział dziennikarzom, że prezydent podejmie decyzję po spotkaniach z szefami klubów i po wewnętrznych konsultacjach w Kancelarii Prezydenta. Jak dodał, Bronisław Komorowski będzie spotykał się z poszczególnymi szefami klubów oddzielnie.
 Sejm odrzucił w czwartek sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w ubiegłym roku. Wcześniej zrobił to Senat. Jeśli decyzję parlamentu potwierdzi prezydent, kadencja wszystkich członków KRRiT wygaśnie w ciągu 14 dni od głosowania w Sejmie.
 W Kancelarii planowane jest dziś spotkanie  z przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS Mariuszem Błaszczakiem.  przewodniczącym klubu parlamentarnego PO Tomaszem Tomczykiewiczem. przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL Stanisławem Żelichowskim i   wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego PJN Elżbietą Jakubiak.
  KRRiT w obecnym składzie - powołanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Sejm i Senat głosami PO, SLD i PSL - działa od sierpnia 2010 r. Na jej czele stoi Jan Dworak, pozostali członkowie to: Krzysztof Luft (tak jak Dworak mianowany przez prezydenta), Sławomir Rogowski, Witold Graboś (obaj wybrani przez Sejm; zgłoszeni przez lewicę) i Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat; zgłoszony przez PO członek PSL).

IAR/ Majka/magos

Section02
Section03
Section04