X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mariusz Błaszczak

"Nisztor pyta". O znaczeniu militarnego sojuszu z USA

- Śmierć ponad 28 tys. oficerów zamordowanych w Katyniu, miliony ofiar podczas II wojny światowej oraz olbrzymie zniszcznia – trzeba o tym wszystkim pamiętać. Pokój i zabezpieczenie bezpieczeństwa dla polskich obywateli, nie mają dziś ceny – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Ostrowski, wiceprezes i właściciel spółki Ostrowski Arms.
Zobacz więcej na temat:  F-35 USA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Piotr Nisztor Andrzej Duda Donald Trump

Szef MON o F-35: na pewno będziemy negocjować dobrą cenę

Mariusz Błaszczak wyraził przekonanie, że amerykański Kongres wyrazi zgodę na sprzedaż Polsce myśliwców F-35. Dzień po podpisaniu w Białym Domu polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy wojskowej, szef resortu obrony zadeklarował, że zrobi wszystko, by wynegocjować korzystną cenę za nowe samoloty.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Andrzej Duda w USA MON wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka

Szef MON w USA: Polska gotowa na zakup 32 myśliwców F-35

Minister Mariusz Błaszczak zapoznał się z możliwościami bojowymi myśliwców wielozadaniowych F-35. Szef resortu obrony odwiedził bazę sił powietrznych Eglin na Florydzie, która jest głównym ośrodkiem szkoleniowym dla tych nowoczesnych maszyn. Minister wyraził przekonanie, że zakup F-35 znacznie podniesie zdolności polskiego lotnictwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone F-35 lotnictwo Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak w USA: Polska kupi myśliwce F-35

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że Polska wkrótce dołączy do elitarnego grona państw, których siły powietrzne posiadają najnowocześniejsze myśliwce F-35. Szef MON w pierwszym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych odwiedził bazę sił powietrznych Eglin, gdzie zapoznał się z programem rozwojowym samolotów myśliwskich V generacji.
Zobacz więcej na temat:  USA Mariusz Błaszczak MON Ameryka Północna ŚWIAT Wojsko Polskie

Szabla Honorowa dla dowódcy w Karbali. Obchody Dnia Weterana

Minister obrony Mariusz Błaszczak odznaczył kilkudziesięciu uczestników zagranicznych misji z okazji Dnia Weterana. W tym roku centralne obchody zorganizowano w Rzeszowie. Szef MON mówił, że nowelizowana ustawa o weteranach działań poza granicami kraju "znacznie poszerzy zakres wsparcia", jakiego udzieli im państwo. - Państwo polskie pamięta o ich ofiarności - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo wojsko MON Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON przekaże wojsku zestawy przeciwlotnicze

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekaże dziś 15. Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu zestawy przeciwlotnicze POPRAD. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 11.00. Planowane jest wystąpienie szefa MON. Następnie, około godziny 12.30, Mariusz Błaszczak weźmie udział w uroczystości odsłonięcia obelisku Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Rudzie pod Gołdapią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie wojsko bezpieczeństwo MON

Odnowiona klinika WIM. Pierwsza dama: to inwestycja w przyszłość

- Żołnierze i rodziny wojskowe będą mogli być spokojniejsi, dzięki podniesieniu na wyższy poziom opieki nad dziećmi w Wojskowym Instytucie Medycznym - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanej Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. - Inwestycja w dzieci to inwestycja w naszą wspólną przyszłość - dodała pierwsza dama.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Andrzej Duda Mariusz Błaszczak