Polskie Radio
Section05
Mariusz Błaszczak

Szef MON: domaganie się przełożenia wyborów przez opozycję wynika ze słabości ich kandydatów

- Koalicja rządząca okazała się spójna, tarcza antykryzysowa została przyjęta, a więc pracujemy razem na rzecz tego, żeby przede wszystkim teraz ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a później przeciwdziałać skutkom kryzysu gospodarczego, który niewątpliwie nas czeka - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Mariusz Błaszczak Katarzyna Gójska wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza pandemia Koronawirus w Polsce

"Dezynfekują szpitale, urzędy i środki transportu". Szef MON o działaniach wojskowych chemików

Od początku epidemii w walkę z koronawirusem zaangażowane są wojska chemiczne, które realizują zadania np. na lotniskach. "W piątek w Polsce 250 żołnierzy w 12 zespołach dezynfekuje m.in. szpitale, urzędy czy środki transportu" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

Szef MON: ponad 8 tysięcy żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem

W sobotę w walkę z koronawirusem będzie zaangażowanych prawie 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego. 1640 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, a 3043 - pomagać policji - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wojsko Koronawirus w Polsce

Szef MON: wojsko dostarcza sprzęt medyczny i odzież ochronną dla szpitali zakaźnych

Transporty z płynami do dezynfekcji, odzieżą ochronną oraz sprzętem medycznym trafią do Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i szpitali jednoimiennych. Za transport odpowiadają żołnierze z brygad logistycznych - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Wojsko Polskie

Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie policji pomocy w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Ma to być kolejny element wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko służby i bezpieczeństwo zdrowie choroba granica POLSKA

Szef MON: ponad 3 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem w Polsce

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w sobotę, że w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 3379 żołnierzy i pracowników wojska. Jak dodał, 1,5 tys. żołnierzy ochraniać będzie granice Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak straż graniczna koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia