Polskie Radio
Section05
KRRiT

"Nie mogą istnieć święte krowy, które prawa nie przestrzegają". Gawron o sytuacji wokół koncesji dla TVN24

- Zgadzam się z opinią ekspertów, że właściciel stacji TVN stara się obchodzić przepisy obowiązujące nie tylko w Polsce, ale i na całym obszarze Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gawron z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej KRRiT TVN discovery ustawa medialna prawo polityka

"Koncesję dla TVN24 przedłużono, ale stan prawny trzeba doprecyzować". Wiceszef MSZ o decyzjach KRRiT

- Koncesja dla TVN24 została przedłużona, ale jednocześnie jest jasny sygnał KRRiT, że stan prawny musi zostać doprecyzowany - powiedział w środę wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Podkreślił, że nie mamy do czynienia z żadnym "lex TVN", ani z żadnym atakiem na tę stację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Szynkowski ustawa medialna TVN KRRiT dziennikarstwo dziennikarze

Prof. Kawecki o słowach Frasyniuka: to pierwszy krok do działań przestępczych, KRRiT będzie interweniować w tej sprawie

- Ten rodzaj mowy nienawiści można odbierać jako pierwszy etap prowadzący do działań przestępczych - ocenił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Skomentował w ten sposób wypowiedź Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Frasyniuk Wojsko Polskie TVN KRRiT

TVN z holenderską koncesją na nadawanie. Jest oświadczenie zarządu

"W lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska" - napisano w oświadczeniu Zarządu TVN S.A.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna KRRiT TVN Sejm Senat polityka Prawo i Sprawiedliwość

Koncesja dla TVN24. Szef KRRiT: będziemy próbować wypracować konsensus

- Od początku proponuję, żeby z tej dyskusji wyłączyć czynnik, który może być uznawany za polityczny. Takie programy jak informacyjny TVN24 trzeba wyłączyć poza zakres regulacji tak, żeby już nie dyskutować o tym, czy ten program będzie dalej nadawał czy nie. Należy skupić się na rzeczywistym problemie, który dotyczy koncesji naziemnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KRRiT media TVN Polskie Radio 24 ustawa medialna