Polskie Radio
Section05
KRRiT

"Odgrywają ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa narodowego". Przewodniczący KRRiT o mediach publicznych

- Media publiczne mają także rolę, w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ostrzegania przed rozmaitymi niebezpieczeństwami. Mało się o tym mówi, ale to jest niezwykle istotna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media POLSKA polityka TVN telewizja publiczna telewizja Polskie Radio Polskie Radio 24 media publiczne Maciej Świrski

Maciej Jastrzębski: to są historie, które powinniśmy pielęgnować

- My Polacy byliśmy właściwie wszędzie. Powinniśmy być z tego powodu dumni, że pomimo osobistych tragedii potrafiliśmy zaangażować się w coś, co przetrwało na kartach historii do dzisiaj - mówił w Dwójce Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Rosji i autor reportażu "Historia kłamstw krwią haftowana".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Maciej Jastrzębski reportaż Melchiory Melchiory 2022 KRRiT Katarzyna Hagmajer-Kwiatek KULTURA

Aleksandra Sadokierska i Mariusz Kamiński laureatami Melchiorów - nagród dla najlepszych reportażystów radiowych

Melchiory 2022 wręczono podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Wydarzeniu patronuje Rada Mediów Narodowych. Jej przewodniczący Maciej Świrski podkreślił, że tematy poruszane przez tegorocznych najlepszych reportażystów radiowych dotyczą zarówno historii, jak i współczesności. Dodał, że wszyscy nagrodzeni dotknęli w swoich materiałach bardzo ważnych kwestii.
Zobacz więcej na temat:  Melchiory reportaż Polskie Radio KRRiT

"Melchiory 2022". Niebawem poznamy nagrodzonych reportażystów

Dziś o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie podczas Gali Polskich Reportażystów "Melchiory 2022" poznamy najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody: XVII Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2022", Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT, Inspiracji Roku oraz Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Melchiory 2022 reportaż Piotr Gliński Krzysztof Czabański Maciej Świrski KRRiT Rada Mediów Narodowych

Macierewicz: oszustwa, kłamstwa i manipulacje w reportażu TVN. Materiały trafiły do KRRiT

Antoni Macierewicz poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej, że przekazał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji "materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby KRRiT podjęła w tej sprawie działania". Przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej odnosi się do materiału stacji TVN o rzekomym zatajeniu części wyników badań w raporcie z katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska KRRiT TVN media

Przewodnicząca KRRiT Ukrainy dziękuje Polskiemu Radiu

Olha Herasymiuk, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Ukrainy, podziękowała za działania Polskiego Radia dla Ukrainy. Publiczny nadawca, między innymi, uruchomił Polskie Radio dla Ukrainy, od początku agresji Rosji na naszego sąsiada nadaje także serwisy w języku ukraińskim w Jedynce i Trójce. Olha Herasymiuk podkreśliła, że to bardzo ważne działania.
Zobacz więcej na temat:  radio społeczeństwo KRRiT Ukraina Polskie Radio W POLSKIM RADIU

Programy Polskiego Radia ze wzrostem udziału w rynku. Nowe badanie Krajowego Instytutu Mediów

Według pomiarów Krajowego Instytutu Mediów Program 1 Polskiego Radia w lutym i marcu miał trzeci wynik w rankingu stacji radiowych, osiągając poziom 8,9 proc. słuchalności. Z kolei Program 3 Polskiego Radia osiągnął słuchalność na poziomie 3,2 proc. Te dane są znacznie wyższe niż w badaniu Radio Track, według którego radiowa Jedynka w okresie od grudnia 2021 do lutego 2022 roku osiągnęła poziom 4,7 proc., zaś radiowa Trójka - 1,8 proc. słuchalności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio społeczeństwo POLSKA W POLSKIM RADIU KRRiT media publiczne radio

"To naruszenie wolności słowa". Rzecznik PiS zapowiada skargę do KRRiT ws. przerwanej transmisji w TVN24

Anita Czerwińska, rzecznik PiS, zapowiedziała złożenie skargi do KRRiT na TVN24. Sprawa dotyczy przerwania przez tę stację transmisji konferencji PiS. - To złamanie podstawowych standardów, naruszenie wolności słowa i prawa obywateli do informacji - stwierdziła. PiS domaga się również sprostowania od stacji TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska KRRiT Rafał Bochenek TVN Prawo i Sprawiedliwość polityka