X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Trudna płyta Myslovitz (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 16:00
"Nieważne jak wysoko jesteśmy..." to tytuł najnowszego albumu Myslovitz. W piątek ikona polskiego rocka niezależnego wystąpi w Jarocinie. Przypominamy wywiad przeprowadzony w maju przez Piotra Metza.
Audio

- Ta płyta trochę się rozlazła. Trudno nam się było zebrać po roku przerwy, który spędziliśmy na graniu koncertów - wyznali Piotrowi Metzowi muzycy z właściwą sobie skromnością i naturalnością. Efekt jest jednak imponujący: dziewięć przebojowych i zazwyczaj ostrych piosenek, które znakomicie sprawdzą się na koncertach. Co więcej, podczas sesji okazało się, że Myslovitz dysponują już dziś materiałem na dwa studyjne albumy - kolejny powinien się ukazać już na wiosnę przyszłego roku.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu wyemitowanego w trójkowej audycji "Lista osobista". Wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Trudna płyta Myslovitz" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Członkowie Myslovitz zdradzają w nim między innymi, które piosenki wyciągnięte zostały  z domowego archiwum Artura Rojka, w których refren stał się zwrotką, a zwrotka refrenem, a w których sekcja rytmiczna zastąpiona została "popsutą" gitarą akustyczną. Najciekawsze, jak zwykle, okazują się jednak literackie inspiracje muzyków. Na "Nieważne jak wysoko jesteśmy..."  odbijają się echem proza Philip Rotha, film "21 gramów" i biografia Krzysztofa Komedy, ale też blogowe wpisy eksperymentujących z chemikaliami dzieciaków oraz zabójstwo kibica Lechii o pseudonimie "Człowiek". Oczywiście wszystko w specyficznej dla Myslovitz, poetyckiej aurze.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myslovitz: Znudziły nam się stare piosenki - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 16:46
31 maja ukaże się ich nowa płyta pt. "Nieważne, jak wysoko jesteśmy". W audycji "Pod Lupą" muzycy opowiadają m.in. o tym, dlaczego zniknęli aż na pięć lat.
rozwiń zwiń