X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wszyscy coverują Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 12:00
W tym tygodniu w porannym paśmie Trójki wysłuchaliśmy "Enjoy The Silence", "It's No Good", "Strange Love" oraz "Shake The Desease".
Audio

- Komponowanie zaczynam z gitarą i fortepianem. Muszę mieć pewność, że wpadłem na dobry pomysł, zanim przerzucę go na elektronikę. Zespołowi pokazuję tylko najlepsze rzeczy, reszta trafia do szuflady - mówi Martin Gore, twórca większości repertuaru Depeche Mode.

Faktycznie dorobek brytyjskiej formacji obejmuje wyjątkowo dużo chwytliwych tematów, które sprawdzają się nie tylko w specyficznej dla niego estetyce brzmienia. Dowodem ogromna liczba coverów Depeche Mode. W tej dyscyplinie bezkonkurencyjny okazuje się singiel "Enjoy The Silence" z 1990 roku, który doczekał się wersji autorstwa tak różnorodnych artystów, jak Breaking Benjamin, Keane, Tori Amos, Lacuna Coil, Nada Surf, Escala, Entwine, Failure, It Dies Today, Evergreen Terrace, Tanghetto, The Academy Is... with Cobra Starship, Anberlin, HIM, Matthew Good, Bell X1, Apoptygma Berzerk czy No Use for a Name.

Zresztą sami członkowie Depeche Mode zwykli przygotowywać różne wersje swoich utworów. Mroczny remiks "Strangelove" (1987) autorstwa Daniela Millera (m.in właściciela słynnej wytwórni Mute Records) okazał się popularniejszy od oryginału i ostatecznie to on trafił na album "Music for the Masses".

Wyjątek pod tym względem stanowi utwór "Shake the Disease" (1984), który długo funkcjonował wyłącznie w nagraniu koncertowym i ostatecznie nigdy nie został wydany na albumie studyjnym.

Swoje największe przeboje wspominają na antenie Trójki aktualni członkowie Depeche Mode: Martin Gore, Dave Gaham i Andy Fletcher. Usłyszeć można ich od poniedziałku do czwartku około godziny 7:35.

Czytaj także

Pierwsza trójka Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 19:00
"Personal Jesus", "Just Can't Get Enough", "Everything Counts" - te utwory Depeche Mode zabrzmiały w porannym paśmie Trójki jako pierwsze. Dokonując wyboru, Piotr Metz kierował się oficjalnymi składankami: - Zarzuty proszę kierować do zespołu...
rozwiń zwiń