X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Michael George

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2008 21:00
Niedoszły pilot odrzutowca, lider nieistniejącego duetu Wham!, jeden z najpopularniejszych i najbogatszych brytyjskich piosenkarzy ostatniego dwudziestolecia.
Audio
Michael Georgemat. promocyjne
George Michael urodził się 25 czerwca 1963 roku. Niedoszły pilot odrzutowca, lider nieistniejącego duetu Wham!, jeden z najpopularniejszych i najbogatszych brytyjskich piosenkarzy ostatniego dwudziestolecia, szybko znalazł się w panteonie gwiazd, na których muzyce sam się wychowywał.    

Nazywany cudownym dzieckiem show-biznesu lat 80., podczas swojej trwającej ponad 25 lat kariery przeszedł prawdziwą metamorfozę: od nieznośnego idola nastolatek po dojrzałego artystę.

Yorkos Kyriatou Panayiotou, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, zaledwie rok po rozwiązaniu Wham! (1986), zadebiutował jako solista. "Faith" - pierwsza solowa płyta - sprzedała się w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy, zdobyła nagrodę Grammy w kategorii "najlepszy album roku" i przyniosła mu sześć singli numer 1.

Drugi, o wiele dojrzalszy i bardziej refleksyjny album pt. "Listen Without Prejudice vol.1" ukazał się trzy lata później i nie odniósł już tak dużego sukcesu komercyjnego. Jak na ironię losu nowa muzyka zjednała mu uznanie niegdyś nieprzychylnie nastawionych krytyków. Album przyniósł dwa przeboje: "Freedom" i "Praying For The Time".

Po wydaniu płyty George Michael, który od lat sam pisał dla siebie piosenki, produkował je i wykonywał, zapragnął całkowitego uniezależnienia od wytwórni. Jego żądania nie zostały zaakceptowane przez Sony Music, co w rezultacie doprowadziło do trwającego prawie pięć lat procesu. Sprawa, którą zresztą George przegrał, zakończyła się dopiero w 1995 roku. Wtedy też gwiazdor zapowiedział, że do czasu wygaśnięcia kontraktu z wytwórnią (2001) nie zamierza dla niej nagrać ani jednego utworu. Jednakże dzięki przychylności Stevena Spielberga i Davida Geffena, którzy założyli firmę fonograficzną Dream Works i "odkupili" Michaela od Sony, w 1996 roku ukazał się jego długo oczekiwany album "Older". Płyta zdobyła liczne nagrody, w tym: Brit Awards, Ivor Novello oraz MTV Awards. Została nagrodzona także Fryderykiem, w kategorii "najlepszy zagraniczny album roku".

Kolejne dzieła Michaela to "Songs From The Last Century" (1999) - muzyczny hołd złożony wybitnym twórcom XX wieku oraz autorski i bardzo osobisty album "Patience" (2004). Po jego wydaniu artysta ogłosił, że ma zamiar wycofać się z show-biznesu. Nowe kompozycje zamierza publikować wyłącznie w internecie. Czy dotrzyma słowa? Czas pokaże.

(ao)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak