X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

W wakacje ukaże się nowa płyta Björk!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 12:20
Choć słowo "płyta" nie jest do końca adekwatne. Bezprecedensowy projekt "Biophilia" obejmie bowiem także aplikacje do telefonów komórkowych, oprogramowanie internetowe, instalacje oraz mulitmedialne koncerty.

Björk twierdzi, że to jedno z najbardziej ekscytujących przedsięwzięć w jej karierze. Podniecenie udziela się także fanom wybitnej islandzkiej artystki, której ostatnia premierowa produkcja "Volta" ukazała się cztery lata temu.

Björk nie od dziś słynie z niekonwencjonalnych projektów nagraniowych: stworzyła już m.in. muzykę do kontrowersyjnego musicalu Larsa von Triera "Tańcząc w ciemnościach" (w którym zresztą zagrała główną rolę); eksperymentalną ścieżkę dźwiękową do filmu "Drawing Restraint" Matthew Barneya oraz czysto wokalny album "Medulla".

Przy "Biophilii" wszystko to wypada jednak niewinnie. Podczas premierowej prezentacji projektu na tegorocznym Manchester International Festival (30.06-17.07.2011) pojawią się m. in. sterowane cyfrowo organy piszczałkowe i olbrzymie wahadło, które - pobudzane siłą grawitacji - będzie wytwarzało melodie. Te oryginalne urządzenia unaocznią widzom fizyczne procesy powstawania dźwięku, wpisując się w naukowo-ekologiczną otoczkę projektu.

Björk ma już w planach kolejne prezentacje niezwykłego show w kilkunastu miastach na świecie. Jednocześnie projekt przeniesie się do internetu oraz sieci komórkowych. Nieznana jest jeszcze oficjalna data premiery samego krążka, ale w przypadku "Biophilii" nie ma ona chyba szczególnego znaczenia...