X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Vavamuffin: naszym żonom "Solresol" się podoba

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 14:41
"Solresol" to tytuł nowego albumu najweselszego reggae składu w stolicy. Muzycy zapowiadają, że to ich najbardziej melodyjna płyta w karierze.
Okładka piątego album Vavamuffin Solresol.
Okładka piątego album Vavamuffin "Solresol".Foto: mat. promocyjny

"Nasze żony i dziewczyny mówią, że to najlepsza płyta Vavamuffin. A z nimi się nie dyskutuje. Emocje a nie kalkulacja, duch i zabawa a nie PR. "Solresol" to płyta nagrana z miłości do reggae i raggamuffin" - mówi Emili Jones, basista grupy oraz producent wykonawczy albumu.

Tytuł płyty jest nawiązaniem do sztucznego języka opartego na skali muzycznej, który w XIX wieku stworzył i spopularyzował Jeana François Sudre. Wyrazy tworzone w tym języku składają się z muzycznych sylab i mogą być zapisywane w postaci dźwięków, kolorów, na pięciolinii lub za pomocą gestów.

Materiał na płytę "Solresol" powstawał w studiach LWW, Western Jive oraz Instytucie Poznawczo-Zakaźnych Czynników Dźwiękowych. Za ostateczne jego brzmienie odpowiedzialni są Jarek "Smok" Smak i Activator Mario Dziurex (Studio AS One) oraz Olo Mothashipp (Western Jive).

>>Zobacz koncert Vavamuffin w Czwórce<<

Wśród gości znaleźli się m.in. Junior Stress, Cheeba, Original Guerrero prosto z Santiago de Chile oraz legenda raggamuffin Macka.B, który wspólnie z warszawskim ansamblem wykonał utwór otwierający płytę.

lista utworów:

 • 1. Balsam feat. Macka.B
 • 2. Wektor
 • 3. Radical Rootsman
 • 4. Skit feat. Cheeba
 • 5. Nie pękaj!
 • 6. Za tobą i za mną
 • 7. Odrobina tej radości
 • 8. Skit feat. Original Guerrero
 • 9. Gra gitara
 • 10. Pędź precz!
 • 11. Skit feat. Diego
 • 12. Pa na tego typa
 • 13. Ruff & Tuff
 • 14. Skit feat. Junior Stress
 • 15. Time to wake up!
 • 16. Że warto

Zobacz więcej na temat: reggae Vavamuffin
Czytaj także

Koncert Pablopavo w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 01:00
Podczas koncertu formacji Pablopavo i Ludziki w Trójce usłyszeliśmy kilka nowych piosenek oraz najbardziej znane utwory z albumów "Telehon" i "10 piosenek". Zapraszamy do oglądania wideo z występu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vavamuffin wita wiosnę "Solresol": słuszny wiek pomógł ominąć "sodówkę"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 11:25
- Na kolejne próby każdy przyprowadzał kogoś, pewnie żeby było mu raźniej, i tak po linii koleżeńskiej zrobiło się nas dużo - wspominają proces tworzenia Vavamuffin członkowie zespołu.
rozwiń zwiń