Polskie Radio
Section05
koncerty w Polskim Radiu

Henryk Miśkiewicz i Chopin University Big Band. Polskie Radio zaprasza na koncert

Polskie Radio i Chopin University Big Band zapraszają na koncert pełen swingu, funky i "potężnie" brzmiącego jazzu. Solistą koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego będzie wirtuoz saksofonu i kompozytor – Henryk Miśkiewicz.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU koncert Henryk Miśkiewicz Chopin University Big Band Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego MUZYKA Agencja Muzyczna Polskiego Radia

"Piegowaty koncert" w Polskim Radiu Dzieciom. Fotorelacja

8 czerwca punktualnie o godz.12:00 odbył się kolejny "Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!" Na koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaprosili: Katarzyna Stoparczyk, Michał Klauza i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Polskie Radio Dzieciom oraz radiowa Trójka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Piegowaty koncert radio dla dzieci radio dla rodziców dzieci DAB+ Katarzyna Stoparczyk Michał Klauza

Joanna Wnuk-Nazarowa: pokochałam Śląsk i Katowice

- Byłam przez osiemnaście lat związana z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a tu nagle Filharmonia Śląska od pewnego czasu się mną intensywnie zajmuje. Myślę, że to jest takie uhonorowanie tego wkładu mojego w ogóle w kulturę Katowic - mówiła w Dwójce Joanna Wnuk-Nazarowa. To właśnie w Katowicach obchodziła niedawno swoje 75. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Agnieszka Nowok-Zych Joanna Wnuk-Nazarowa koncerty koncert Katowice Śląsk NOSPR

Pavel Trojan: na festiwalu "Praska Wiosna" oddajemy hołd czeskim kompozytorom

- W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Bedřicha Smetany. Chcemy oddać hołd naszym dawnym kompozytorom, a więc także Dvořákowi, Sukowi, Janáčkowi i Martinů, ale także pokazać publiczności, że i dziś mamy wielu kompozytorów, z których naprawdę możemy być dumni - mówił w Dwójce Pavel Trojan, dyrektor festiwalu "Praska Wiosna".
Zobacz więcej na temat:  koncert koncerty Czechy kompozytor muzyka klasyczna Dwójka Bedrich Smetana Praga Karol Furtak

25. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja 2024. Piotr Kędziorek: to olbrzymia przygoda

Trwa 25. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2024". Folkowe świętowanie odbywa się w dniach 16-19 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Transmisje koncertów na antenach Polskiego Radia, Fb Nowa Tradycja, portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube Radiowego Centrum Kultury Ludowej.  
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Piotr Kędziorek Aleksandra Tykarska Nowa Tradycja folk kultura ludowa Maciej Szajkowski koncert Polskie Radio Tautumeitas

Transmisja "Piegowatego koncertu" w Polskim Radiu Dzieciom!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza na transmisję "Piegowatego koncertu" pt. "Jajka w kropki, piegowate trele... zapraszamy na ptasie wesele". Koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy poprowadzi Kasia Stoparczyk. Na koncert w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zapraszamy 11 maja o godzinie 12.00. Transmisja w Polskim Radiu Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Piegowaty koncert Katarzyna Stoparczyk radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Michał Klauza

Polskie Radio Dzieciom świętuje 9. urodziny w rytmach muzyki!

Polskie Radio Dzieciom świętuje swoje 9. urodziny. Świętować będziemy przez cały tydzień i to koncertowo! Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 18:00 wysłuchać będzie można specjalnych koncertów, które Polskie Radio Dzieciom zorganizowało przez te 9 lat. Będzie to m.in. koncert Majki Jeżowskiej, Joszka Brody oraz laureatów konkursu Talentów PRD "Głosem Dziecka". Zapraszamy! Dla dzieci dzwoniących do studia przewidziano upominki Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców

"Chopin na żywo". Koncert Alicji Fiderkiewicz [POSŁUCHAJ]

W nawiązaniu do tradycji słynnych "Śród Chopinowskich" w Polskim Radiu, zapoczątkowanych w 1928 roku, w ramach naszego Jedynkowego cyklu koncertowego "Chopin na żywo" wyemitowaliśmy w Programie 1 Polskiego Radia koncert pianistki od lat mieszkającej na Wyspach Brytyjskich - Alicji Fiderkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Alicja Fiderkiewicz Adam Rozlach Fryderyk Chopin muzyka klasyczna pr poleca koncert