Polskie Radio
Section05
koncerty w Polskim Radiu

"Korzyński Ultimate" - wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego

- Andrzej Korzyński jako kompozytor miał nieograniczony horyzont: od przepięknych melodii w piosenkach, przez wręcz hollywoodzką muzykę do "Srebrnego globu", aż do "Diabła", gdzie jest pełno hałasu i przesterowań. Dzieła Korzyńskiego wciąż mnie zaskakują, na tym koncercie chcemy pokazać ich szerokie spektrum - mówił w Dwójce Dominik Strycharski.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Korzyński kompozytor koncert koncerty w Polskim Radiu Dwójka Dominik Strycharski Paweł Siwek

Mateusz Pospieszalski zaprasza na koncert na 20. urodziny Instytutu Teatralnego

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego kończy 20 lat, a z tej okazji zaprasza na koncert muzyki filmowej pt. "Tak brzmi teatr". - Są oczywiście wspaniali goście. Będzie Grzegorz Turnau, będzie Sonia Bohosiewicz, będzie Ewa Konstancja Bułhak, będzie Marcin Januszkiewicz - wylicza reżyser wydarzenia Mateusz Pospieszalski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka koncert koncerty w Polskim Radiu Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Mateusz Pospieszalski Paweł Siwek

Lato z Polskim Radiem! [SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE]

Latem Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje plenerowe, dużo dobrej muzyki, relacje z podróży oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczny nadawca radiowy, jako patron medialny, będzie także relacjonował i transmitował ważne wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe, w tym m.in. Tour de Pologne, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach czy Air Show w Radomiu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio lato koncert koncerty w Polskim Radiu konkurs konkursy

Lato z Polskim Radiem! [SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE]

Latem Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje plenerowe, dużo dobrej muzyki, relacje z podróży oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczny nadawca radiowy, jako patron medialny będzie także relacjonował i transmitował ważne wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe, w tym m.in. Tour de Pologne, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach oraz Air Show w Radomiu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio lato koncert koncerty w Polskim Radiu konkurs konkursy

Marcin Kusy: "Lato z Radiem" w tym roku zagra w pełnej krasie

21 czerwca po raz 52. w Programie 1 Polskiego Radia zabrzmi "Polka Dziadek", tym samym rozpoczynając tegoroczne  "Lato z Radiem". - Wracają koncerty i to już nie jest tajemnica, że wreszcie "Lato z Radiem" zagra w pełnej krasie. W tym roku będą duże sceny, wspaniali artyści i ruszamy w trasę - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Kusy, dyrektor-redaktor naczelny Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Marcin Kusy rozrywka społeczeństwo Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski koncerty w Polskim Radiu

Najpiękniejsze piosenki Władysława Szpilmana. Retransmisja koncertu w Programie 1 [POSŁUCHAJ]

Młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki autorstwa Władysława Szpilmana. W Programie 1 Polskiego Radia zaprosiliśmy słuchaczy na retransmisję koncertu, który odbył się 18 października 2017 roku. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty, i jego syn - Andrzej Szpilman. 
Zobacz więcej na temat:  Władysław Szpilman Studio Piosenki koncerty koncerty w Polskim Radiu

"Hemar live" - koncert z piosenkami Mariana Hemara wkrótce w Jedynce

"Nie będzie to typowy koncert, to właściwie spektakl z bardzo czynnym udziałem Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Michała Klauzy, ale orkiestra raczej będzie towarzyszyła artystom, którzy nie tylko będą śpiewać, ale też będą opowiadać" - tak na kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze" zaprasza Bogna Kowalska, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska koncert koncerty w Polskim Radiu Marian Hemar polska piosenka Agencja Muzyczna

"Scena Szpilmana - Jedynka Live": koncert Filipa Lato [ZOBACZ WIDEO]

Filip Lato zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia podczas 59. KFPP w Opolu w kategorii "Premiery". Był nią występ w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana, który miał miejsce 19 maja. W trakcie występu artysta wraz z zespołem zaprezentował swoje największe przeboje, jak również niezwykłe covery i nieopublikowane dotąd utwory jego autorstwa.
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu koncert koncerty Filip Lato Opole 2022

"Chopin na żywo" - Agata Szymczewska i FudalaRot Duo w studiu im. W. Szpilmana [POSŁUCHAJ]

W ramach Jedynkowego cyklu koncertowego "Chopin na żywo" w niedzielę 23 kwietnia w Studiu PR im. Władysława Szpilmana odbył się kolejny koncert z udziałem publiczności. Na scenie zaprezentowało się trio fortepianowe w składzie: Agata Szymczewska - skrzypce, Michał Rot - fortepian i Wojciech Fudala - wiolonczela.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Fryderyk Chopin koncert Polskie Radio Adam Rozlach pr poleca koncerty w Polskim Radiu

Polskie Radio Dzieciom świętuje 8. urodziny!

1 kwietnia, z okazji 8. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Specjalne wydanie Listy Przebojów pełnej rozmów z dziecięcymi gwiazdami, konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko", rozwiązanie konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Na słuchaczy czeka także moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków. Świętuj z nami 8. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom! Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  torty urodzinowe radio dla dzieci piosenki dla dzieci Lista Przebojów PRD koncerty w Polskim Radiu

"Scena Szpilmana - Jedynka Live". Koncert Michalove w Programie 1 [ZOBACZ WIDEO]

Zespół Michalove to laureaci nagrody Programu 1 Polskiego Radia oraz równorzędnej drugiej nagrody w ostatnim Konkursie Muzyki Folkowej na Festiwalu "Nowa Tradycja". Artyści wydali niedawno swój debiutancki album "Rano". W Programie 1 przeprowadziliśmy transmisję koncertu Michalove w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live". Zapraszamy do obejrzenia nagrania.
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu Aleksandra Tykarska Mariana Kril Ukraina koncert

Koncert "To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy" [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
Zobacz więcej na temat:  To co najpiękniejsze koncerty w Polskim Radiu