X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Siostro gitarę proszę, czyli muzyczne kreacje Doktora House'a

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:50
Zobacz, jak Hugh Laurie wciela się w Boba Dylana i Bruce'a Springsteena.

9 maja brytyjski aktor spełnił swoje marzenie i zadebiutował jako muzyk. Płyta "Let Them Talk" powstała w studiach Ocean Way w Los Angeles. Gościnny udział w sesjach nagraniowych wzięli Tom Jones, Dr. John i Irma Thomas. Nie jest to bynajmniej pierwsza muzyczna wycieczka Hugh Lauriego, który także jako Doktor House prezentował swoje talenty wokalne, pianistyczne i gitarowe.

Zanim jednak brytyjski aktor został gwiazdą amerykańskiej telewizji, można go było zobaczyć na ekranach m.in. w popularnym sitcomie "Czarna Żmija" oraz w emitowanycyh przez BBC skeczach "A Bit of Fry and Laurie". O ile Stephen Fry stanowił literacki filar duetu komików, o tyle Hugh Laurie odpowiadał właśnie za stronę muzyczną.

Chyba największym przebojem z tego okresu pozostaje "All We've Gotta Do Is..." -  krążąca w sieci parodia kontrkulturowo-utopijnych wątków twórczości Boba Dylana:

Lauriemu o wiele bliższa niż amerykański folk pozostaje jednak tradycja bluesowa. "Too Long Johnny" dowodzi, że świetne wyczucie stylu nie wyklucza bynajmniej ironicznego dystansu:

Młody brytyjski komik, któremu światową sławę przyniósł amerykański  przemysł rozrywkowy, nie oszczędzał swego czasu tamtejszej odmiany patriotyzmu (i Bruce'a Springsteena):

W jego muzycznych skeczach nie zabrakło odwołań także do klasyki literackiej. Czy pamiętacie "Lolitę" Nabokowa?

Hugh Laurie świetnie wciela się w bardzo różne muzyczne persony. Ale czy potrafi być po prostu sobą, jak kreowany przez niego Doktor House? Przekonamy się już 9 maja.