X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Czechy: 60. urodziny Jaromira Nohavicy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 13:18
Czeski bard Jaromir Nohavica skończył 60 lat. Popularny także w Polsce piosenkarz, jest niezwykle płodnym twórcą piosenek o zwykłym życiu.
Audio
  • Paweł Szukała o twórczości Jaromira Nohavicy (IAR)
Jaromir Nohavica, koncert w Zielonej Górze (2008)
Jaromir Nohavica, koncert w Zielonej Górze (2008)Foto: Mohylek/CC/Wikipedia

Jaromir Nohavica to artysta wszechstronny. Potrafi z wyjątkowym temperamentem wystąpić tylko z gitarą przed kilkudziesięcioosobową publicznością w zapadłym miasteczku, jak również z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w największych salach koncertowych. Jest autorem muzyki i tekstów do blisko 400 utworów.

Twarde życie znalazło odbicie w jego twórczości. Przekazuje treści w sposób wyjątkowo prosty, czasem bezkompromisowy. Mówi się o nim, że potrafi śpiewać o wszystkim. Wykona nawet czarną kronikę z gazety, która ma pod ręką.

Jaromir Nohavica zajmuje najważniejszą i niekwestionowaną pozycję wśród czeskich pieśniarzy. Lubi i szanuje także polską publiczność, którą często odwiedza.

Dzień na zdjęciach - zobacz galerię >>>

IAR/mk

Zobacz więcej na temat: Czechy MUZYKA

Czytaj także

Jaromír Nohavica "Tak mě tu máš"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 04:00
W tym tygodniu przed południem gramy utwory z płyty Jaromira Nohavicy. Piosenka "Minulost" z tego albumu przez szesść tygodni z rzędu była na pierwszym miejscu "Listy Przebojów Programu Trzeciego".
rozwiń zwiń