X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zbigniew Hołdys

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 15:55
Autor "Autobiografii" powraca do tworzenia. W nowej piosence opowiada historię z roku 1968.
'' 

"To jest e - moll i tutaj do h dochodzi" - tak Zbigniew Hołdys instruował muzyków T.Love w internetowym filmiku, tuż przed koncertem w warszawskiej Stodole gdzie po raz pierwszy zaprezentował swoją nową piosenkę zatytułowaną "Kuba". Założyciel Perfectu i twórca wielu szlagierów polskiego rocka ostatnimi czasy nie rozpieszczał fanów swojej twórczości, częściej występując w roli społecznego komentatora niż muzyka. Jego ostatni album "Hołdys.com" wyszedł w 2000 roku. Później była jeszcze zaprezentowana na festiwalu w Opolu ballada "Stalker" (2002r.) oraz piosenka "Pocałunek" (2007r.) napisana do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która ukazała się z okazji 63. rocznicy Powstania Warszawskiego.

O najnowszym utworze i powrocie do komponowania Zbigniew Hołdys opowiedział Piotrowi Stelmachowi w programie Myśliwiecka 3/5/7 (Trójka).


"Podczas grania jestem człowiekiem ruchliwym."


"Nie płacz Ewka i inne" czyli o problemach z reedycją pierwszej płyty Perfectu.


Historia piosenki "Kuba".

 Zbigniew Hołdys - "Kuba"