X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Tede: Zamykamy japę haterom

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2010 14:27
Z kogo i czego kpiny usłyszymy na płycie „Notes 3D”, Tede wyjaśniał w audycji Hirka Wrony.
Audio
  • Zamykamy japę haterom - Tede w rozmowie z Hirkiem Wroną

– Haterzy w ogóle mnie nie ruszają – zapewnia Tede. O tekstach na wydanej pod patronatem Czwórki płycie „Notes 3D”, środowiskowych waśniach, kpinach z branży i „rockujących” aranżacjach raper mówił w „Dj Paśmie” Hirka Wrony.

– 10-15 lat temu kiedy nie było internetu i kultura hiphopowa tworzyła się na imprezach, nie było czegoś takiego jak haterzy – wspomina raper. – Za jeden tekst jak z forum hiphop.pl ktoś by dostał w mordę od razu. Dziś mamy totalną bezkarność – dodaje.

W utworze „Kwinto” z płyty „Notes 3D” artysta deklaruje: „My robimy z was jaja”. Jak przyznaje, chodzi o „jaja” z kolegów z branży i sceny hiphopowej. – Ludzie się wczuwają w bycie raperami, piszą jeden tekst przez dwa tygodnie, żeby się „lego” z „kolego” dobrze rymowało. My wchodzimy, wychodzimy i zamykamy im japę. A oni się tym po cichu jarają, chociaż hatują – tłumaczy Tede.

W kawałku „Rewolucja + 22% VAT” Tede „przyłożył” niewymienianym z nazwiska współczesnym muzycznym idolom młodzieży. Jak przyznaje, pisząc tekst inspirował się poczynaniami wielu znanych ze sceny postaci. – Najbardziej kojarzeni z bohemą polscy artyści, najbardziej artystyczni artyści, „żyjący powietrzem”, wcale nie żyją powietrzem – ocenia Tede. – Tam jest gruby hajs koszony. To idzie w grube dziesiątki tysięcy. Są tacy, którzy nie wyjdą na scenę, jeśli brakuje stówy do umówionej kwoty. Ale nadal utrzymują, że tworzą dla idei – kpi raper.

Ciekawostką na płycie „Notes 3D” jest utwór „To jest mój rock”, oparty na solidnym rockowym riffie. Czy to kpina ze stylu, czy może zapowiedź estetycznej wolty? Tede rozwiewa wątpliwości. – Ten kawałek powstał w ten sam sposób, co większość. Przyszedłem do studia, mówię: Michu [Sir Michu – autor bitów na płycie – red.], zróbmy jakiś odjechany kawałek z gitarami. Michu zagrał ten riff na klawiszach. Pomyśleliśmy, że ten kawałek może być tylko o tym, że to jest mój rock – wspomina.

O współpracy z Sir Michem, kpinach z haterów, pułapkach związanych z działalnością charytatywną i o kosmitach wokół nas posłuchaj w rozmowie Hirka Wrony z Tedem. Dźwięk i film znajdziesz w boksie po prawej stronie.

ŁSz

Czytaj także

Bez didżeja jest dużo lepiej

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 10:47
- Granie z zespołem jest fantastyczne, zawsze inaczej - mówił w Czwórce znany śląski raper, AbradAb.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ZIP Skład: Strzelaliśmy w ciemno

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 14:51
Dziesięć lat temu mało było takiego ulicznego hip-hopu jak ten na "Chlebie powszednim" – wspominają Pono, Jaźwa i Felipe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pendulum – "Crush"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 09:00
Na antenie Czwórki nowy singiel ze złotej w Wielkiej Brytanii płyty "Immersion".
rozwiń zwiń