X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Urodziny Tomka Lipińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 00:00
Artysta 21 sierpnia kończy 57 lat. W rozmowie z nami przyznał, że do starych płyt Tiltu wraca niechętnie i zamierza pozostać aktywny zawodowo... do śmierci.
Audio
Tomasz Lipiński w filmie Beats of Freedom - Zew wolności
Tomasz Lipiński w filmie "Beats of Freedom - Zew wolności"Foto: materiały promocyjne

– Jestem już starszym panem – twierdzi Tomek Lipiński. Tilt jest jednak w dobrej formie. Z liderem gra znakomita sekcja rytmiczna grupy Moja Adrenalina, grającej eksperymentalny hardcore-metal. Zespół nagrał płytę live, DVD "Najmniejszy koncert świata" i myśli teraz o nowej płycie. Będzie ona, jak zapowiada wokalista Tiltu, skokiem stylistycznym podobnym do tego z lat 80., gdy po graniu piosenek punkowych, Lipiński nagrał płytę popową. 
- Muszę przemyśleć bardzo gruntownie kilka rzeczy, dotyczących muzyki, wieku, swojej obecności. Inaczej się funkcjonuje jak się ma lat 25 a inaczej jak się ma 55 plus. Człowiek słabnie fizycznie – przyznaje Lipiński - trzeba sobie zdawać sprawę z uwarunkowań, że głos się człowiekowi obniża. Ja sam się zmieniam. Jestem innym człowiekiem niż 30 lat temu. To też jakoś musi znaleźć swoje ujście. Myślę, że to będzie dorosła płyta, która usytuuje mnie na następnych kilka lat. Mam jednak w planach bycie aktywnym zawodowo do samej śmierci.

Z Tomkiem Lipińskim specjalnie dla serwisu muzyka.polskieradio.pl rozmawiał dziennikarz  "Trójki" Piotr Stelmach. Oto fragmenty wywiadu.

Tilt – alter ego Tomka Lipińskiego, określenie solowego życia artystycznego Tomka Lipińskiego?

Tak w pełni bym się zgodził. Wszystkie kolejne wcielenia Tiltu to były kolejne etapy moich peregrynacji muzycznych.

Ale szczerze mówiąc nie rozumiem obecnego nazewnictwa twojego projektu, czyli Tomek Lipiński & Tilt.

Część ludzi o dziwo identyfikuje mnie po nazwisku. Często jest też tak, że ludzie znają piosenki Tiltu, a nie kojarzą ich ze mną. Myślę, że połączenie tego wyjaśnia sprawę.

Zawsze starałem się być szczery, żeby to, co robię jak najlepiej oddawało to, w jakim momencie życia jestem. Najbardziej interesuje mnie przyszłość. Do swojej starej muzyki wracam niechętnie, nie wszystko, co nagrałem nawet specjalnie lubię.

Zaczynasz się jednak ekscytować, gdy ktoś cię pyta o utwory takie jak "Mówię ci że" czy "Dziwny dziwny dziwny".  

Wszystkie dzieci się kocha tak samo. Niektóre są piękniejsze, bogatsze czy bardziej dorodne, ale wszystkie są twoimi dziećmi.

(kow)

Aby odsłuchać całego wywiadu, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku znajdującą się po prawej stronie w boksie "Posłuchaj" .

Czytaj także

Tomek Lipiński: Nie nazywajcie mnie legendą, chcę jeszcze trochę pożyć!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:00
Nowa płyta Tiltu w drodze - zdradził muzyk w "Prywatnej Kolekcji".
rozwiń zwiń