X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polak, Jamajczyk, dwa bratanki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 08:54
Posłuchaj historii o polskiej miłości do wyspy rastamanów.
Audio

Gdyby stworzyć ranking państw na podstawie stosunku ich wpływu na kulturę światową do zajmowanej powierzchni niewielka, oblewana przez ciepłe wody Morza Karaibskiego, Jamajka z pewnością zajęłaby jedno z czołowych miejsc. To stąd na przełomie lat 60. i 70. ruszyła wielka fala pozytywnej wibracji reggae, która ugięła kolana mieszkańcom całego globu. Nie ominęła również Polski, gdzie już w 1965 roku Alibabki, nieco na wyrost ogłosiły zmierzch twista i dominację nowego tańca: jamajca ska. Prawdziwe korzenie na ziemiach Piasta reggae zapuściło w latach 80. za sprawą punk rockowców, którzy szybko zaadoptowali nowy styl. Na szczerość przekazu reggae otworzyli się również górale z Białego Dunajca, zawierając muzyczne przymierze z rastmanami, braćmi Twinke. Dziś kultura jamajska za sprawą festiwali i silnej muzycznej sceny reggae trwale wbiła się w krajobraz polskich miast i miasteczek.

Związkom polsko jamajskim poświęcona została audycja Słuchaj Świata (11.07. 2010r). O swojej przygodzie z Jamajką Bartoszowi Pankowi i Włodzimierzowi Kleszczowi opowiedzieli wtedy promotor muzyki jamajskiej Mirosław Dzięciołowski, znany jako DJ Maken, oraz konsul honorowy Republiki Jamajskiej w Polsce Maria Dębowska.

DJ Maken i Włodzimierz Kleszcz wspominają swoje drogi do muzyki reggae.

 

Maria Dębowska i DJ Maken o codziennym życiu na Jamajce.

 

Kingston nie dla turystów.

Maria Dębowska o malarzu Michale Leszczyńskim, który na Jamajce otoczony jest kultem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak