X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

The New Art Ensamble i Zbigniew Zamachowski

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2008 12:02
Od czasów współnych występów Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego połączenie recytacji z muzyką stało się bardzo popularne.

Program Drugi Polskiego Radia zaprasza na wspólny występ The New Art Ensamble i Zbigniewa Zamachowskiego w Studiu im. Witolda Lutosławskiego 31 maja o godzinie 18.00. Koncert odbędzie się pod kierownictwem artystycznym Sebastiana Wypycha grającego również na kontrabasie.

Zbigniew Zamachowski urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Utalentowany aktor, autor muzyki i tekstów piosenek. Sam mówi, iż pochodzi z ładnego miasteczka na drodze z Warszawy do Łodzi. Już w dzieciństwie klecił różne melodie, wykorzystując do grania wszystko, co miał pod ręką. Będąc w szkole podstawowej, zaczął pisać piosenki. Podczas nauki w liceum jeździł na lokalne i ogólnopolskie festiwale, gdzie nagradzano teksty i kompozycje jego autorstwa. Jest absolwentem technikum ekonomicznego i szkoły muzycznej, w 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi.

Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Jego debiut w filmie to wspaniała rola Ryśka w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Regulskiego z 1981 roku.

Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich (Wiktory'93 i '96, Złota Kaczka'93, Nagroda Bardiniego'97), jak i zagranicznych. W latach 1985-97 występował w Teatrze Studio w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym.

Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną - jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej.

W życiu prywatnym Zbigniew Zamachowski jest małżonkiem Aleksandry Justy i ojcem czwórki dzieci. W wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.

The New Art Ensamble to zespół skupiający uznanych i znakomitych muzyków - zarówno solistów, jak i kameralistów młodego pokolenia, polskich i zagranicznych, działających pod szyldem THE NEW ART ENSAMBLE, a współtworzących wiele bardzo ciekawych i często niekonwencjonalnych programów.

Ideą istnienia zespołu jest kreowanie świata kultury muzycznej w oparciu o istniejące już programy artystyczne oraz tworzenia nowych przy współpracy artystów zapraszanych do konkretnych projektów.

Podobny model działania prezentuje Orpheus Chamber Orchestra - New York.

Pierwotny skład The New Art Ensamble powstał w 2003 roku, podczas The UBS Festival & Academy w Verbier w Szwajcarii na potrzebę koncertu, podczas festiwalu oraz koncertów w Szwajcarii. Skład zespołu to artyści współpracujący ze znakomitymi solistami oraz zespołami:  Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, UBS Chamber Orchestra Maxima Vengerova, Ensemble de Narol, Tangata Quintet, NOSPR, Filharmonia Narodowa.

Swą polską premierę koncertową zespół The New Art Ensamble miał podczas Muzycznego Festiwalu w Łańcucie (2006), gdzie został bardzo wysoko oceniony zarówno przez publiczność, jak i krytyków.