X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Mateusze 2008

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2008 10:35
10 września w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się uroczysty koncert z okazji przyznania dorocznych nagród muzycznych Programu 3 Polskiego Radia - Mateuszy.

W środę 10 września w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się uroczysty koncert z okazji przyznania dorocznych nagród muzycznych Programu 3 Polskiego Radia. 

Nagrody Muzyczne Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego - Mateusze przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 roku. Po ośmioletniej przerwie Mateusze przyznano ponownie w zeszłym roku.

Wśród laureatów znajdują się m.in. Agnieszka Osiecka, Basia Trzetrzelewska, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Edyta Bartosiewicz, Ewa Bem, Tadeusz Nalepa, Magda Umer, Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Maryla Rodowicz, Lech Janerka.
W 1999 roku Czesław Niemen został wyróżniony Super Mateuszem i była to ostatnia nagroda przed kilkuletnią przerwą. W zeszłym roku statuetkę otrzymali Aga Zaryan za płytę "Picking Up The Pieces", wykonaną na najwyższym poziomie artystycznym, oraz Wojciech Karolak - za całokształt twórczości. 

Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu Trzeciego. Obecnie nagrody przyznawane są przez wybitnych dziennikarzy Trójki, którzy decydują wspólnie o wynikach jako Akademia Muzyczna.

Pod koniec czerwca Akademia ogłosiła tegorocznych nominowanych:

- Czesław Śpiewa za "Debiut"
- Lao Che za "Gospel"
- Katarzyna Nosowska za "UniSexBlues".
- Pink Freud za "Alchemię"
- Waglewski Fisz Emade za "Męską muzykę"
- Piotr Wojtasik za "Circle"


Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, środa 10 września, godz. 19.05, transmisja z ogródka Trójki