X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Warp ma 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2009 13:51
Warp to jedna z najbardziej wpływowych wytwórni w dziejach muzyki elektronicznej. O jej historii rozmawiają Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Z tej okazji wytwórnia przygotowała specjalny okolicznościowy box na który złożyły się płyty skompilowane przez użytkowników warp.net, szefa labelu Steva Becketta, płyta z coverami i nie wydanymi dotąd utworami. Całość dopełnia specjalna książka podsumowująca dotychczasową działalność Warp Records, zawierająca katalog wszystkich płyt wydanych w jej barwach.

Warp to jedna z najbardziej wpływowych wytwórni w dziejach muzyki elektronicznej. Założona w Sheffield w 1989 roku wypłynęła na fali popularności muzyki techno i rave’owej rewolucji, która ogarnęła Wyspy Brytyjskie na początku lat 90. Warp (pierwotnie noszący nazwę Warped, szybko uproszczoną ze względu na trudności w jej telefonicznym przekazywaniu) od początku swojego istnienia nadawał ton muzyce przyszłości. Jego założyciele Steve Beckett, Rob Mitchell i Robert Gordon wykazywali się niezwykłym instynktem w doborze artystów, odkrywając dla świata postaci tego kalibru co Aphex Twin, Autechre czy Red Snapper. Firmowym znakiem stały się wydawnictwa płytowe z serii Artificial Intelligence reklamowane dla odróżnienia od dominujących w tamtym czasie tanecznych odmian muzyki klubowej jako "elektronika do słuchania". Z czasem wytwórnia otworzyła się na inne gatunki muzyczne dopuszczając do swojego katalogu wykonawców gitarowego indie rocka, czego najjaskrawszym przykładem było podpisanie kontraktu z Maximo Park, co część dotychczasowych fanów Warp uznała za przejaw koniunkturalizmu. Mimo tych zarzutów otwartość na nowość i innowacje jest z pewnością jednym z czynników, który sprawia, iż Warp po 20 latach wciąż pozostaje w znakomitej kondycji. O historii wytwórni rozmawiali w Trójce w programie HCH Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk.

Historia wytwórni zaczęła się od wytłoczenie 500 sztuk singla "Track with no name".


W latach 90. Warp zdefiniował brzmienie idm czyli inteligentnej muzyki do tańczenia.


Stosunek wytwórni do jej katalogu przez dziesięciolecia zmieniał się.


Współczesne kierunki rozwoju Warp Records.Singiel "LFO" był pierwszym wielkim komercyjnym sukcesem wytwórni. Płytka sprzedała się w ilości 130 tysięcy egzemplarzy.

Czytaj także

Ambient - dźwięki przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 14:23
Muzyka ambientowa w założeniu spełnia podobną funkcję co kwiaty w doniczce, plakat na ścianie czy palące się kadzidełko. Bartek Chaciński przedstawia historię gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 4

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 09:26
W nowej porcji audio recenzji Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prezentują trzy nowalijki roku 2010 i jedną zaległość roku poprzedniego.
rozwiń zwiń