X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przewodnik płytowy nr 4

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 09:26
W nowej porcji audio recenzji Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prezentują trzy nowalijki roku 2010 i jedną zaległość roku poprzedniego.

"Pop ambient vol.10", Kompakt 2010
Firmowa składanka niemieckiego labelu elektronicznego, wymyślona przez jego współzałożyciela Wolfganga Voigta świętuje okrągły jubileusz wydawniczy. Tym razem na krążku, nieodmiennie zdobionym motywem kwiatów, pojawiło się mniej nowych twarzy. Album wypełnili czołowi artyści z katalogu wytwórni z Jurgenem Paape, The Orb i samym Voigtem na czele. Ciekawostkę stanowi fakt, iż zgromadzone na kompilacji ambientowe kompozycje charakteryzują stosunkową zwartością jak na ramy tego gatunku.


''
Adam Green - "Minor Love", Rough Trade 2010
Szóstym solowym albumem członek legendarnej grupy Moldy Peaches, próbuje zatrzeć pojawiające się opinie o jego arogancji i mizoginizmie. Na krążku artysta ukazuje bardziej stonowane i przystępne oblicze, rezygnując z ekscentrycznego poczucia humoru i wycieczek w czasy młodości. Ta zaledwie 32 minutowa płyta, wypełniona dość konwencjonalnymi w treści piosenkami przez niektórych uważana jest za ostateczny dowód na przeistoczenie się Greena z chłopca w mężczyznę.


''
Lydia Lunch – Big Sexy Noise, Sartorial Records 2009
Trudno zliczyć ilość krążków w których od końca lat 70. Lunch, ikona nowojorskiej sceny punk rockowej, akuszerka ruchu no wawe, maczała palce. Na ostatniej płycie, artystka kontynuuje trwającą od 10 lat współpracę z muzykami londyńskiej grupy swamp rockowej Gallon Drunk. Na winylowym mini albumie podzielonym na stronę 'seksowną' i stronę 'hałaśliwą' pojawił się m.in. utwór z repertuaru  Lour Reeda "Kill Your Sons" i kawałek skomponowany wspólnie z Kim Gordon "The Gospel Singer".''
Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra – "Kollaps Tradixionales", Constellation 2010
Kanadyjska orkiestra post rockowa po raz kolejny zmienia skład (odeszło 3 członków, pojawił się nowy perkusista) oraz nazwę, z której ostatecznie odpadła cząstka 'Tra La La Band'. Szósty studyjny krążek przynosi też pewne zmiany w brzmieniu, w którym zwiększył się wokalny udział lidera grupy Efrima Menucka. Niezmienne pozostało zamiłowanie do tworzenia monumentalnych kompozycji, będących hybrydą punk rocka, folku, bluesa i współczesnych brzmień orkiestrowych. Album reklamowany jest jako najbardziej dynamiczna płyta w historii grupy.

Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 6

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 12:01
W kolejnej porcji audio recenzji płyty z Los Angeles, Nowego Jorku, Montrealu i Woodstock.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 8

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:24
Król i książę amerykańskiego folku, kosmopolityczne siostry oraz egzotyczny rock'n'roll, oto bohaterowie kolejnego zestawienia nowości płytowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze płyty sprzed dekady

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2009 09:59
Lou Bega, Vengaboys, Ricky Martin - to oni królowali na listach przebojów roku 1999 sprawdź czy znaleźli się w podsumowaniu najlepszych płyt sprzed dekady wg Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 5

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 15:14
Młoda mama, big band z XXII wieku oraz muzyk z amigą pod pachą to bohaterowie kolejnego przeglądu nowości płytowych prezentowanych przez Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń