X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia muzyki rozrywkowej - John Lennon 16

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 19:48
O śmierci Johna dowiedziałem się, będąc w wojsku. Smutną informację przekazał mój sierżant.
Audio
John Lennon, zdjęcie z 1964 roku
John Lennon, zdjęcie z 1964 rokuFoto: PAP/LFI/CURT GUNTHER

W czasach przedinternetowych stworzyłem pisaną na maszynie, grubą jak książka, dyskografię Lennona, którą mam do dziś. Kiedyś też napisałem do niego, a on mi odpisał.

Tłumaczenia z angielskiego uczyłem się na piosence "God" z jego pierwszego prawdziwego solowego albumu. Płyty będącej dla mnie jedynym solowym beatlesowskim albumem, który dorównuje znaczeniem tym zespołowym. Straciłem kiedyś fortunę w berlińskim supermarkecie na japońskie tłoczenia jego płyt.

Mam wszystkie jego płyty wideo typu laserdisc oraz "Imagine" we wszystkich możliwych mutacjach. Z grającym go w znakomitym obrazie "Backbeat" aktorem piłem kiedyś do białego rana whisky. Jest prawdopodobnie najważniejszym muzykiem, jakiego znam.