X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia powszechna rock'n'rolla - Radiohead 1

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 22:18
To dla niektórych najważniejszy zespół przełomu wieków. Po raz pierwszy w Polsce zagrali, o czym mało kto pamięta, jeszcze w roku 1993 na sopockim molo.
Audio
Muzycy Radiohead album Rainbows z 2007 roku oddali w ręce fanów za co łaska
Muzycy Radiohead album "Rainbows" z 2007 roku oddali w ręce fanów za "co łaska"Foto: mat. promocyjne

Byli świeżo po płytowym debiucie, a publiczność znała jedynie (albo już) "Creep". Miałem zaszczyt i przyjemność zapowiadać zespół, a potem zrobić z nim wywiad. Byli zaskoczeni, że ktoś w Polsce czyta "New Musical Express". Koncert był transmitowany w radio - do dziś mam to nagranie…

Potem był ich koncert w Bristolu, na którym spotkałem starą znajomą Skin, wokalistkę Skunk Anansie z… prześliczna narzeczoną. I Malta w Poznaniu. I Jonny Greenwood we wspólnym projekcie z Krzysztofem Pendereckim na Sacrum Profanum. Pamiętał Sopot, od razu się uśmiechnął na samo wspomnienie. Radek Łukasiewicz, wokalista Pustek, powiedział kiedyś w moim programie, że takie "mollowe", smutne zespoły jak Radiohead, zawsze będą mieć więcej fanów i większe uznanie krytyków. Coś w tym jest.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak