X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia powszechna rock'n'rolla - Bob Dylan

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 09:16
Refleksja nad 50. urodzinami artysty i jego wpływem na współczesną muzykę. Od rewolucji folkowej po woltę o 180 stopni i głośne elektryczne gitary. Od chowania się przed światem po koncert dla Bangla Desh i chrześcijańskie nawrócenie. Od współpracy z Knopflerem po wspaniały pozytywny projekt The Travelin' Wilburys.
Audio
Bob Dylan
Bob DylanFoto: Jean-Luc Ourlin/Wikimedia Commons

Spotkałem świętego Boba tylko raz - przed koncertem na stadionie Cracovii, w dzień finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1994 roku. To był pierwszy koncert supportującej go Kasi Kowalskiej. Gdzieś w połowie występu Dylana na horyzoncie pojawiły się bardzo czarne chmury, które wkrótce przyniosły fantastyczną, acz wysoce niebezpieczną scenografię burzy z piorunami, wyganiając muzyków ze sceny. Bob wrócił za chwilę sam, już tylko z gitarą akustyczną i zaśpiewał na pożegnanie obiecując wrócić. Ostatnio jego "duch" pokazał się w końcówce świetnego filmu "Inside Llywen Davis", opowiadającego o początkach folkowej sceny w Nowym Jorku. To mniej więcej wtedy powstało zdjęcie na okładkę albumu "The Freewheelin' Bob Dylan", zrobione w Soho i przedstawiające Boba z ówczesną narzeczoną, zamarzniętych i przytulonych. Po raz pierwszy w muzyce popularnej zdjęcie okładkowe było niepozowane.