X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

W co się bawić, czyli o płytach Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 03:01
Mini-przewodnik po albumach mistrza piosenki.
W co się bawić, czyli o płytach Wojciecha Młynarskiego
Foto: Glow Images/East News

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

Wojciech Młynarski to artysta wszechstronny. Kabaret, teatr, musical, muzyka filmowa, tomiki poezji, w końcu regularne koncerty - to tylko kilka odsłon, w których artysta zdążył zaprezentować się publiczności. Płyty chyba nie są wcale najważniejszym dla niego formatem. Ale Młynarskiego słuchamy również z nich. Jego dyskografia jest naprawdę rozległa i różnorodna. Są wśród jego płyt nagrania live, płyty z interpretacjami zagranicznych wykonawców i polskimi tekstami, w końcu z materiałem napisanym np. dla innych wokalistek oraz płyty-hołdy nagrane dla uczczenia samego Młynarskiego, takie jak "Młynarski Plays Młynarski" czy zapis koncertu Raz Dwa Trzy ze studia im. Agnieszki Osieckiej z 2003 roku. Oto krótka i subiektywna selekcja nagrań długogrających ze stemplem jakości Wojciecha Młynarskiego.

"Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki" (1967)

Wydany przez Polskie Nagrania longplay zawiera takie hity jak "Och, ty w życiu", "W co się bawić" czy "Jesteśmy na wczasach". Melodie do piosenek Młynarskiego napisali tacy kompozytorzy jak Janusz Sent, Roman Orłow czy Jerzy Wasowski. Piosenkarzowi akompaniowały grupy Adama Wiernika, Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza i Janusza Senta.

"Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę" (1968)           

Zaraz po sukcesie sprzedaży albumu "Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki" Polskie Nagrania postanowiły pójść za ciosem, wydając albumu, z kórego pochodzi tytułowy przebój, ale też takie utwory jak "Ballada o torreadorze", "Tupot białych mew" czy "Ej, raz!".

"Szajba" (1980)

Dwupłytowy album, właściwie coś w rodzaju kompilacji "best of" wykonanej na żywo w warszawskim Teatrze Buffo, zawierającej takie klasyki jak "Przyjdzie walec i wyrówna" czy "Och, ty w życiu". Jak twierdzi we wprowadzeniu sam Młynarski, "album zawiera piosenki, które nagrywał wielokrotnie, nigdy jednak tak, jak to sobie wymarzył…".

"Młynarski w Ateneum. Recital '86" (1987)

Na tej płycie znajduje się utwór "Róbmy swoje" oraz dwie inne piosenki premierowe: "Ballada o dwóch koniach" i "Tak jak malował panował pan Chagall". Młynarskiemu akompaniował na pianinie Tadeusz Suchocki. To także pierwsza z retrospektywnych płyt Mistrza, którymi świętował swoje kolejne pięciolecia działalności artystycznej.

"Zamknięty rozdział" (2003)

Recital z października 1990 roku zawierający piosenki jeszcze do niedawna trzymane przez cenzurę. Artyście towarzyszy przy fortepianie Jerzy Derfel. Młynarski wykonuje swoje odzyskane utwory z niebywałą energią.

(kow)

Zobacz więcej na temat: Wojciech Młynarski POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak