X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jego Inteligencja Wojciech Książę Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 12:00
Tym tytułem mistrza polskiej piosenki określił go kiedyś Andrzej Poniedzielski. Dziś artysta obchodzi 71. urodziny. Polecamy Państwu serwis specjalny na temat życia i twórczości Wojciecha Młynarskiego.
Audio

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu

O twórczości autora takich evergreenów jak "Jesteśmy na wczasach" czy "Róbmy swoje" nie mówi się inaczej niż w kategoriach geniuszu. Od początku lat 60. absolwent wydziału polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim udowadniał, że ot tak, w błyskotliwy, celny i zabawny sposób potrafi śpiewająco skomentować każdą sytuację. Młynarski jest  zresztą pomysłodawcą i niedoścignionym mistrzem nowej w polskiej muzyce formy tzw. "śpiewanych felietonów". W ciągu swojej kariery satyryk pisał teksty również dla innych m.in. dla Ewy Bem, Maryli Rodowicz czy Krystyny Prońko. Niemalże na kolanie stworzył słowa do największych przebojów Skaldów -  "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" i "Prześliczna wiolonczelistka".

Jest autorem 16 autorskich albumów płytowych oraz wielu znakomitych tłumaczeń przybliżających nam m.in. twórczość Jacquesa Brela i Włodzimierza Wysockiego.

Wojciech Młynarskiego, mistrza polskiej piosenki w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Polskiego Radia Dariuszowi Michalskiemu, aktor Marian Opania wspominał tymi słowami:

- Wojtek jest człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu z jego wielkościami i słabościami. Ma jak każdy wielki artysta trudny charakter, ale jego lojalność i życzliwość odczułem w swoich zawirowaniach prywatno-zawodowych nie raz. Nie będę się rozwodził nad miarą jego talentu, ponieważ to niekwestionowana wielkość. Wojtek to artysta symbol, który swoją twórczością, jak mało kto z jego branży, odcisnął swoje piętno na naszej współczesności, nie tylko kulturowo ale w życiu społeczno politycznym. Jego określenia, ba całe sformułowania na stałe weszły do języka potocznego Polaków.

W naszym serwisie specjalnym odnajdziecie Państwo nie tylko złote myśli Młynarskiego i podstatowe informacje na temat jego niezwykłe drogi twórczej, lecz także rodzinne wspomnienia poety, galerię jego mistrzów i ulubieńców, a także autorskie audycje prezentowane przez wiele lat na antenach Polskiego Radia 

 

Radiowy benefis Wojciecha Młynarskiego odbędzie się poniedziałek 18 kwietnia o godz. 20:00. Zapraszamy do Studia im. Agnieszkia Osieckiej i polecamy transmisję wydarzenia na antenie Trójki.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak