Polskie Radio
Section05
Ewa Bem

Jazzowa podróż przez twórczość Ewy Bem

23 lutego 1951 roku urodziła się Ewa Bem, polska wokalistka jazzowa obracająca się w klimatach popu oraz bluesa. Ewa Bem od lat niezmiennie uznawana jest za pierwszą damę polskiego jazzu. W dorobku artystycznym wokalistki możemy znaleźć płytę „Ten najpiękniejszy świat”, w skład której wchodzą piosenki w całości poświęcone dzieciom w interpretacji Ewy Bem z muzyką Jerzego Wasowskiego.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże Ewa Bem Jazz piosenki dla dzieci radio dla dzieci

Tomasz Tłuczkiewicz: Zbigniew Namysłowski był wodzem polskiego jazzu

- Był mistrzem Polski w jazzie i mistrzem jazzu w Polsce. Jestem jego fanem od 1963 roku, kiedy usłyszałem go na puzonie w składzie New Orleans Stompers, od tego wieczoru jestem fanem jazzu. Kwartet Namysłowskiego, jego debiut na Jazz Jamboree w 1964 roku, to moment, kiedy w Polsce naprawdę zaczął się jazz  - mówił na antenie Dwójki Tomasz Tłuczkiewicz, dziennikarz, były wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, przyjaciel artysty.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Namysłowski Jazz Ewa Bem Andrzej Zieliński Tomasz Szachowski Dwójka

Wieczorna wędrówka z Queen, Ewą Bem i duetem Więcek/Przybysz

To już siódma wieczorna wędrówka w towarzystwie Justyny Grabarz i audycji "Białe szumy". 24 listopada 2021 roku przypadła 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. Dlatego w programie nie mogło zabraknąć muzyki Queen. Ponadto zajrzeliśmy do zarówno starszych, jak i najnowszych albumów z kolekcji "Polish Jazz".
Zobacz więcej na temat:  Justyna Grabarz Trójka MUZYKA muzyka hp paulina przybysz Queen Freddie Mercury Ewa Bem Jazz Czesław Niemen

Ewa Bem: muzyka jest dla mnie kołem ratunkowym

- Nigdy nie dbałam o obecność na scenie, o dobre recenzje, zawsze fundamentem była muzyka i pragnienie tworzenia jej, kreatywność, jakaś siła wewnętrzna. Wróciłam, kocham was i podziwiam, że pamiętacie o mnie. Będę śpiewała, ale w żadnym kieracie, tylko tak jak serce i dusza pozwoli - mówiła na antenie wokalistka Ewa Bem, która pojawiła się na scenie po kilkuletniej przerwie.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Bem Jakub Jamrozek Dwójka KULTURA

Finałowy koncert Ladies' Jazz Festival 2020 w Trójce!

Na scenie w Gdyni Urszula Dudziak Solo oraz Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, a na telebimach i w internecie: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart – program finałowego koncertu tegorocznej, hybrydowej edycji Ladies' Jazz Festival zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Transmisja wydarzenia w najbliższą niedzielę 26 lipca w radiowej Trójce, początek o godz. 19.05.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jazz Urszula Dudziak Piotr Baron Ewa Bem Marek Napiórkowski