X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kazik następcą Młynarskiego?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 11:00
- Polskie kabarety diagnozują rzeczywistość transformacji bardzo powierzchownie. Moim faworytem stał się w tej sytuacji Kazik Staszewski - mówił na początku lat 90. Wojciech Młynarski.
Audio
  • Kazik Staszewski następcą Wojciecha Młynarskiego
Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać  wyznaje Kazik na początku książki
"Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać" – wyznaje Kazik na początku książkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

Za piosenkę "100 000 000" Kazik Staszewski otrzymał na Festiwalu w Sopocie w 1992 Bursztynowego Słowika. Quasi-reportażowy tekst utworu, przywołujący autentyczną rozmowę robotników, którzy nie szczędzą krytycznych uwag pod adresem Lecha Wałęsy, wywołał spore poruszenie nie tylko w środowisku artystycznym. Krytycznie o działalności Kazika wypowiedział się wówczas sam prezydent Polski.

- Lubie taki rodzaj skandalu - komentował sprawę Wojciech Młynarski w autorskiej audycji poświęconej piosenkom kontrowersyjnym. - Piosenki mogą prowokować, być dosadne i poruszać dowolne tematy pod warunkiem, że nie naruszają granicy dobrego smaku.

Z tego powodu nestor polskiej piosenki docenia, choć za nimi nie przepada, dokonania Madonny. Nie toleruje natomiast wulgarności - szczególnie wtedy popularnego zespołu Big Cyc oraz tzw. muzyki chodnikowej (nazwanej wkrótce disco polo).

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak