X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Rudzki decyduje o losach Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 10:00
Tak jak młodzi chłopcy mają idoli w osobach sportowców czy bohaterów filmów akcji, tak dla Wojciecha Młynarskiego od najmłodszych lat prawdziwym bożyszczem była postać Kazimierza Rudzkiego.
Audio
Kazimierz Rudzki
Kazimierz RudzkiFoto: Wikipedia

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu

Przyszły król estrady wraz z całą rodziną pasjami słuchał radiowych występów aktora. - To wysoka klasa, tylko moi drodzy nie dla hołoty - mawiała babcia Cecylia, wpływając na gust małego Wojtka.

W późniejszych latach, już jako student zafascynowany atmosferą kabaretów studenckich, Młynarski odkrył Rudzkiego ponownie, tym razem jako konferansjera. - Mocno przemówiła do mnie ta formuła konferansjerki, intelektualna, ironiczna, pełna błyskawicznego refleksu, podbudowana charakterystyczną gestykulacją - wspominał Wojciech Młynarski.

Dla młodego magistra polonistyki, próbującego swoich sił w pisaniu tekstów piosenek, profesor Kazimierz Rudzki stał wyznacznikiem stylu i językowej elegancji. Jego zdanie, wypowiedziane po występie Młynarskiego na odbywającej się w 1963 roku warszawskiej giełdzie piosenki, przesądziło o estradowym losie autora śpiewanych felietonów...

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak