X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

40 lat bez Mariana Hemara - mistrza polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 20:00
To dzięki Wojciechowi Młynarskiemu uświadomiliśmy sobie, że autorem szlagieru "Kiedy znów zakwitną białe bzy" był Marian Hemar. Mistrz polskiej piosenki odszedł 40 lat temu w brytyjskim Dorking.
Audio

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu

- Jeden z najpoważniejszych twórców, jakich mieliśmy – mówi Wojciech Młynarski o Marianie Hemarze, choć ów całkowicie zakazany w czasach PRL poeta był przede wszystkim twórcą piosenek. Wśród dwóch tysięcy utworów tego gatunku, który napisał w okresie międzywojennym, znalazły się takie evergreeny, jak "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Ten wąsik" czy "Upić się warto". Po wojnie pozostał na emigracji, zajmując się przede wszystkim ostrą krytyką systemu komunistycznego w Polsce, realizowaną w ramach działalności publicystycznej oraz satyrycznej twórczości kabaretowej (antena Radia Wolna Europa). Renesans zainteresowania lirycznym dorobkiem Hemara zawdzięczamy w znacznym stopniu monograficznemu spektaklowi, który Wojciech Młynarski przygotował w warszawskim Teatrze Ateneum w 1987 roku.

Aby posłuchać, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Marian Hemar – mistrz Młynarskiego" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.