X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rex Tillerson w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 08:29
Ministrowie spraw zagranicznych grupy G7 poparli ostatnie działania Stanów Zjednoczonych w Syrii. Konflikt w tym kraju był głównym tematem szczytu G7, który odbywa się we włoskim mieście Lucca. W spotkaniu bierze udział amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, który po zakończeniu szczytu udaje się do Moskwy.
Ministrowie spraw zagranicznych grupy G7 na spotkaniu we włoskim mieście Lucca ws sytuacji w Syrii
Ministrowie spraw zagranicznych grupy G7 na spotkaniu we włoskim mieście Lucca ws sytuacji w SyriiFoto: PAP/EPA/RICCARDO DALLE LUCHE

Po wczorajszym spotkaniu G7 szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson oświadczył, że w rozmowach z Rosją Rex Tillerson ma jednoznaczne poparcie zachodnich sojuszników: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Kanady i Japonii. Johnson, który dziś będzie mieć dwustronne spotkanie z Tillersonem dodał, że Kreml powinien zdać sobie sprawę, że Baszar al Asad psuje reputację Rosji i że Moskwa powinna go porzucić.

Szef amerykańskiej dyplomacji spotka się dziś także z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem. Później wystąpi na konferencji prasowej, po czym wieczorem odleci do Moskwy.

Już wiadomo, że w środę nie dojdzie do spotkania Rexa Tillersona z Władimirem Putinem. Szef amerykańskiej dyplomacji spotka się natomiast ze swoim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

Tymczasem rząd USA ostrzegł władze Syrii przed atakami na cywilów. Jak powiedział rzecznik Białego Domu Sean Spicer amerykański atak odwetowy może nastąpić również wtedy gdy wojska syryjskie użyją broni konwencjonalnej. "Zagazowanie dzieci albo użycie bomb kasetowych wobec niewinnych na pewno spotka się z odpowiedzią tego prezydenta" - ostrzegł rzecznik Białego Domu.


IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.