X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

W Grodnie wystawa ikon

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 15:29
W cerkwi Św. Borysa i Gleba w Grodnie otwarta została wystawa ikon zatytułowana „Święci Pańscy Męczennicy i Wyznawcy Niepodzielonego Kościoła”. Wystawa jest pokłosiem Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisania zorganizowanych w Nowicy na południu Polski .
Cerkiew Św. Borysa i Gleba w Grodnie
Cerkiew Św. Borysa i Gleba w GrodnieFoto: flickr/Dmitry Rukhlenko Travel Photography

Andrzej Chodkiewicz, polski konsul generalny w Grodnie powiedział, że wystawa jest przede wszystkim symbolem tego, iż w Polsce nie umarła tradycja wielokulturowej Rzeczpospolitej. „Nadal są w Polsce ludzie, których interesuje sztuka Kościoła Wschodniego, którzy są zainteresowani malowaniem ikon  i potrafią do tej swojej pasji przyciągnąć ludzi z innych narodów” - podkreślił konsul Chodkiewicz.

Protojerej parafii Świętych Borysa i Gleba zauważył, że to pierwsza tego typu wystawa ikon w jego cerkwi. „To nasza wspólna historia i tradycja. To są Ci święci, do których modlą się zarówno chrześcijanie obrządku wschodniego jak i zachodniego „  - powiedział prawosławny duchowny.

Wystawa ikon w Grodnie będzie czynna do 8 grudnia.

 

IAR