X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

17 marca - Luigi Cherubini - Lodoïska

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 07:30
Audio

Koncert w ramach 12.Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena zorganizowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena we współpracy z Polskim Radiem. Beethoven uważał Cherubiniego za największego żyjącego kompozytora, nic więc dziwnego, że wzorował się na nim tworząc Fidelia. Opera Lodoïska odniosła w Paryżu wielki sukces. Była najczęściej grywaną operą na początku XIX w. Lodoïska (akcja dzieje się w Polsce) przetłumaczona na język polski przez Wojciecha Bogusławskiego stała się jednym z przebojów Opery Warszawskiej początku XIX w.

Repertuar:
Luigi Cherubini – Lodoïska komedia heroiczna w 3 aktach

Wykonawcy:
opieka artystyczna - prof. Christa Ludwig
ruch sceniczny - Paul-Emile Deiber
Polska Orkiestra Radiowa
Chór Polskiego Radia w Krakowie
w roli tytułowej - Sofia Soloviy
dyrygent - Łukasz Borowicz

Christa Ludwig - jedna z największych śpiewaczek XX w., występowała we wszystkich najważniejszych teatrach operowych świata, była wieloletnią solistką wiedeńskiej Staatsoper. W dniu 16 marca 2008 r. obchodzi swoje 80-te urodziny.