Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

29 stycznia - Koncert symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 07:14

Z. Noskowski - "Fantazja góralska" - współczesne prawykonanie
M. Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op.8
M. Zieliński - V Symphony
Prawykonanie V Symphony Macieja Zielińskiego odbyło się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Kompozytor-rezydent"

Bartłomiej Nizioł - skrzypce
Łukasz Borowicz - dyrygent

Studio Koncertowe Polskiego Radia

Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program "Kompozytor - rezydent" nawiązuje do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi.
Program polega na prezentacji kilku dzieł wybranego twórcy podczas sezonu artystycznego danej instytucji muzycznej, zaś podstawową częścią programu jest zamówienie i prawykonanie jednej nowej kompozycji. Główną ideą programu „Kompozytor-rezydent” jest promocja współczesnych młodych polskich kompozytorów, którzy poprzez systematyczną prezentację swoich dzieł mają szansę zaistnieć i utrwalić się w świadomości słuchaczy.  
Celem programu jest zwiększenie udziału najnowszej polskiej muzyki w stałym repertuarze instytucji koncertowych poprzez wzmacnianie bliskich relacji pomiędzy młodymi twórcami a wykonawcami i instytucjami oraz ograniczenie kosztów prezentacji dzieł muzyki współczesnej.

 

Zobacz więcej na temat: 2012 Europa POLSKA