Wyroki Trybunału komentowane w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 13:40
Nie bez echa przeszło ostatnie wydanie audycji Jacka Hawryluka "Kto słucha, nie błądzi”. Okazuje się, że audycja ma swoich wiernych słuchaczy nie tylko w Polsce.
Posiedzenie Trybunału. Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski i Jacek Hawryluk
Posiedzenie Trybunału. Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski i Jacek HawrylukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę przed Trybunałem stanęło sześć nagrań "Koncertu na orkiestrę” Witolda Lutosławskiego (zwyciężyła interpretacja BBC Symphony Orchestra pod dyrekcją Edwarda Gardnera). Okazuje się, że audycja ma swoich wiernych słuchaczy nie tylko w Polsce, ale również… w Wielkiej Brytanii, a jednym z nich jest wybitny badacz muzyki polskiej (m.in. autor pierwszej monografii Henryka Mikołaja Góreckiego oraz inicjator festiwalu "Polska!” organizowanego przez BBC Radio 3) profesor Adrian Thomas. W jednym z ostatnich artykułów, które opublikował na swojej stronie internetowej onpolishmusic.com, swoją uwagę poświęca sobotniej audycji.
Autora ucieszył fakt, iż nagranie samego Witolda Lutosławskiego nadal budzi uznanie wśród słuchaczy (publiczność zgromadzona w Studiu im. Władysława Szpilmana w drugiej kolejności wybrała właśnie interpretację samego kompozytora).
Adrian Thomas zapowiada również, że w Dwójkowej audycji poświęconej "Kwintetowi fortepianowemu" Zarębskiego znajdzie się kolejna brytyjska interpretacja…
Zachęcamy do odwiedzenia portalu Adriana Thomasa onpolishmusic.com
Link do artykułu: http://onpolishmusic.com/2013/01/20/%E2%80%A2-gardnerbbc-so-top-polish-radio-poll/
***
"Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki” w lutym 2013
sobota, 2 lutego 2013 r., godz. 17.00 – Francis Poulenc Gloria (w 50. rocznicę śmierci kompozytora)
sędziowie: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Wojciech Michniewski

sobota, 16 lutego 2013 r., godz. 17.00 – Juliusz Zarębski Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 sędziowie: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Karol Radziwonowicz
Zapraszamy Państwa do Studia im. W. Szpilmana – do wspólnego słuchania i wybierania najlepszych interpretacji.