Wielka klasówka z muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 10:10
Za nami IX semestr lekcji muzyki Piotra Orawskiego. Pan od muzyki zaostrzył czerwony ołówek, ale ma tez nagrody dla prymusów!

W najbliższą niedzielę w "Ćwiczeniach z myślenia" zapraszam na Wielką klasówkę na zakończenie IX semestru moich "Lekcji muzyki" w Programie 2. To już cztery i pół roku jestem z Państwem codziennie od poniedziałku do piątku. Zakończenie semestru jest oczywiście symboliczne, bo "Lekcje" ukazują się na naszej antenie bez żadnej zimowej przerwy. IX semestr to przede wszystkim dwaj kompozytorzy dojrzałego romantyzmu – Piotr Czajkowski i Antonin Dvořàk. I o ich twórczość przede wszystkim zapytam.

Nagrodami jak zwykle będą płyty ufundowane przez firmę DUX, ale oprócz tego będą też nagrody specjalne: kilka egzemplarzy trzeciego tomu moich Lekcji muzyki i znakomita praca prof. Christopha Wolffa o Bachu w polskim przekładzie Barbary Świderskiej.

 

Zapraszam - Piotr Orawski.   

 

5 lutego (niedziela), godz. 14:00

/


Zobacz więcej na temat: ćwiczenia firma
Czytaj także

Wielka klasówka z muzyki w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 05:21
W niedzielę o 12.00 zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania wielu cennych nagród. Klasówkę poprowadzi Piotr Orawski, autor Dwójkowych "Lekcji muzyki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emocje w muzyce: smutek, rezygnacja, samotność

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 18:04
W trzeciej odsłonie naszego muzycznego konkursu tematem będą uczucia skomplikowane i niełatwe.
rozwiń zwiń