Polskie Radio
Section05
ćwiczenia

Deficyt aktywności fizycznej w szkołach. Dzieci potrzebują godziny ruchu dziennie

Światowa Organizacja Zdrowia WHO rekomenduje co najmniej 60 minut aktywności fizycznej w szkołach, i to każdego dnia. Wyniki badań wskazują jednak, że około 80 proc. uczniów szkół podstawowych nie wypełnia tych zaleceń. Dlaczego i jak to zmienić?
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski edukacja szkoła szkoła podstawowa dzieci aktywność fizyczna ćwiczenia Janusz Dobosz Ernest Kuchar Mateusz Banaszkiewicz Agnieszka Bemowska Tomasz Mróz

Aktywność fizyczna w szkołach. Co trzeba zmienić?

Światowa Organizacja Zdrowia WHO rekomenduje co najmniej 60 minut aktywności fizycznej w szkołach i to każdego dnia. Wyniki badań przeprowadzone w wyniku programu Aktywne Szkoły Multi Sport wynika, że 20 proc. uczniów szkół podstawowych nie korzysta z zajęć wychowania fizycznego, a wśród nich 22 proc. ma zwolnienia z tego przedmiotu na prośbę rodziców. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski edukacja szkoła szkoła podstawowa dzieci aktywność fizyczna ćwiczenia

Czy praktykowanie jogi jest niemęskie? Dlaczego w większości zajmują się nią kobiety?

Joga cieszy się coraz większą popularnością. Ćwiczenia rozciągające, uspokajające i przywracające równowagę wydają się znakomitym pomysłem w naszej zabieganej, pełnej napięć i chaosu rzeczywistości. Jednak zaledwie 20-25 procent praktykujących jogę to mężczyźni. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA joga ćwiczenia ruch zdrowie energia zdrowie psychiczne Paweł Turski Krzysztof Łoniewski Trójka

TYLKO U NAS Śmierć na poligonie. Rzecznik jednostki ujawnił informacje nt. zmarłych żołnierzy

- Przechodzili szkolenie z inż-sapu (inżynieryjno-saperskie - red.) polegające między innymi na prowadzeniu minowania. Wynika to z programu szkoleniowego każdego żołnierza. To byli żołnierze zawodowi. Jeden służył w wojsku 2 lata, drugi 16 lat - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik prasowy 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego mjr Arkadiusz Kustra. Jednostki macierzystej żołnierzy, którzy zginęli podczas szkolenia na poligonie pod Lublińcem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA żołnierze ćwiczenia armia

TYLKO U NAS "Powołanie w powołaniu". Polski ksiądz we francuskiej armii

- Żołnierze powiedzieli do mnie: padre, jedziemy do Polski. Na co ja odparłem: to ja jadę z wami - opowiada portalowi PolskieRadio24.pl polski ksiądz Sebastian Karwowski, który jest kapelanem we Francuskich Siłach Zbrojnych. Żołnierze 35 Pułku Piechoty, z którymi przyjechał na poligon w Orzyszu, biorą udział w ćwiczeniach Dragon-24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO ćwiczenia wojsko armia Francja Kościół

Prezydenci Polski i Litwy na ćwiczeniach Dragon 24

Prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Gitanas Nauseda oraz wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz będą we wtorek obserwować manewry NATO w Korzeniewie. Zadaniem polskich oddziałów, ćwiczących wraz z sojusznikami z NATO w ramach manewrów Steadfast Defender 24, będzie błyskawiczna przeprawa z lewego na prawy brzeg Wisły.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO służby i bezpieczeństwo polityka Andrzej Duda Gitanas Nauseda Litwa ćwiczenia

Psy bojowe i Black Hawk. Służby ćwiczyły w Bieszczadach

Przedstawiciele polskiej służb - policyjni kontrterroryści z CPKP "BOA", wspólnie z policyjnymi lotnikami, ratownikami GOPR oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - przez kilka dni ćwiczyli w Bieszczadach. W ramach warsztatów realizowano różne scenariusze działań bojowych i ratowniczych z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca S-70i Black Hawk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bieszczady policja służby i bezpieczeństwo ćwiczenia

Bóle pleców – choroba cywilizacyjna, której trudno uniknąć. Jak zadbać o swój kręgosłup? 

Siedzący tryb życia sprawia, że dla większości z nas okazjonalne, a nawet regularne bóle pleców stały się niestety czymś naturalnym. Czy można temu przeciwdziałać? Jak prawidłowo odczytywać sygnały, które wysyła nam organizm? Ratunkiem może okazać się spotkanie z fizjoterapeutą.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie kręgosłup terapia fizjoterapia fizjoterapeuta ćwiczenia siłownia gimnastyka Radosław Nałęcz Trójka

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego potwierdzają: w zdrowym ciele zdrowszy duch!

Powszechnie znane przysłowia mówią, że "ruch to zdrowie" i że "w zdrowym ciele zdrowy duch". Ale czy na pewno? Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego próbują sprawdzić, czy rzeczywiście ruch pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie. Służyć temu ma połączenie ćwiczeń i testów dodatkowo monitorowane za pomocą specjalistycznego sprzętu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA ruch bieganie ćwiczenia emocje zdrowie psychiczne depresja Uniwersytet Jagielloński badania Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka