Polskie Radio
Section05
ćwiczenia

Gimnastyka sportowa. Jest dla każdego?

Coraz częściej swoich sił w gimnastyce sportowej próbują amatorzy. Dzięki niej mogą podnieść sprawność fizyczną, jednocześnie przygotowując się na przykład do startów w biegach z przeszkodami. - Powstała ona w XIX wieku, jednak od kiedy stała się dyscypliną olimpijską, wiele się w niej zmieniło - mówi w Czwórce trener Marcin Szyc.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka gimnastyka sportowa zdrowie Justyna Tylczyńska Piotr Galus ćwiczenia trening siłowy STYL ŻYCIA

Pierwsze szkolenia rotacyjne Wojsk Obrony Terytorialnej

Wiosną pierwszych 800 żołnierzy WOT – po połowie ochotnicy z cywila i rezerwiści – przeszło pierwsze szkolenia dla żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. W czerwcu żołnierze odbyli pierwsze dwudniowe szkolenia rotacyjne. O szkoleniach WOT mówili w audycji Café Armia płk Marek Pietrzak i starszy chorąży sztabowy Andrzej Wojtusik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojska Obrony Terytorialnej wojsko ćwiczenia ćwiczenia wojskowe

"Zapad-2017". Rosyjscy żołnierze opuszczą Białoruś

Rosyjskie wojska natychmiast po zakończeniu manewrów "Zapad-2017" opuszczą terytorium Białorusi. Zapewnił o tym ambasador Rosji na Białorusi Aleksander Surikow. Białoruskie niezależne media pisały m.in. o ryzyku wykorzystania przez Moskwę manewrów, by pozostawić część sił na terytorium sąsiada. Sprawę wrześniowych białorusko-rosyjskich ćwiczeń wojskowych skomentowaliśmy w magazynie "Świat w powiększeniu".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś ćwiczenia wojsko manewry Zapad 2017