X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ponaddźwiękowe / ponadczasowe... czyli przygoda z muzyką dawną

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 11:00
"Chcieliśmy pokazać dzieciom świat, który kryje się za dźwiękami dawnej muzyki"
Audio
  • "Chcieliśmy pokazać dzieciom świat, który kryje się za dźwiękami dawnej muzyki" (Notatnik Dwójki / Dwójka)

Zobacz:

 

12 maja 2013 r. na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego wystąpili: zespół Ars Nova, soliści Dagmara Barna i Grzegorz Zychowicz oraz  zespół tańca dawnego Pawanilia.

Tematem była muzyka staropolska, od średniowiecza do wczesnego baroku. Młodzi uczestnicy koncertu mieli okazję nie tylko posłuchać muzyki oraz towarzyszących jej anegdot, lecz także poznać sekrety dawnych instrumentów, spróbować swoich sił w archaicznych tańcach dworskich, przyjrzeć się najpiękniejszym przykładom historycznej architketrury oraz malarstwa. - Mam nadzieję, że zasialiśmy w dzieciach przeświadczenie, że muzyka dawna wcale nie jest taka "dawna", że można jej dziś słuchać, bawić się przy niej i tańczyć tak, jak to czynili jej pierwsi odbiorcy - komentuje Mariusz Gradowski.

W pierwszą "Podróż ponaddźwiękową" wybrała się w towarzystwie autora projektu Mariusza Gradowskiego, Beata Stylińska.

- Tradycyjny koncert z pogadanką rozwinęliśmy w formę bardziej multimedialną, interaktywną, warsztatową - podkreśla Mariusz Gradowski. - Nasz cel to pokazanie świata, który kryje się za dźwiękami muzyki: konkretnych czasów oraz ludzi, którzy wcale się tak bardzo od nas nie różnili. Być może zainteresowane tym kontekstem dzieci dotrą także do istoty historycznej muzyki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z autorem projektu oraz obszernej relacji Beatty Stylińskiej z koncertu "Ponaddźwiękowe/ponadwiekowe, czyli przygoda z muzyką dawną”.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania koncertu:

część 1:

część 2:

Pobierz:

Ponaddźwiękowe kolorowanki!

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak