REKLAMA

Wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 12:21
Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza 30 marca, g.19.00 na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim, połączony z projekcją spektaklu "Wniebowstąpienie” w adaptacji i reżyserii Macieja Englerta.
Wniebowstapienie w Teatrze TV (na zdjęciu Andrzej Zieliński i Piotr Adamczyk jako Lilek i Charon)
"Wniebowstapienie" w Teatrze TV (na zdjęciu Andrzej Zieliński i Piotr Adamczyk jako Lilek i Charon)Foto: materiały prasowe

W kwietniu 2002 roku w Teatrze Współczesnym odbyła się premiera scenicznej adaptacji powieści Tadeusza Konwickiego - "Wniebowstąpienie". Zakończyły ją nadspodziewanie długie, istotne - i pamiętane przez wielu z nas do dziś - rozmowy z Autorem. To jest dodatkowym powodem by spotkać się w gronie Jego przyjaciół i wiernych czytelników, aby rozmawiać o fenomenie Osoby i twórczości Tadeusza Konwickiego.

W dobie, kiedy tak szybko wszystko przemija i tak łatwo o wszystkich zapominamy, jesteśmy to Jemu, ale też i sobie winni - piszą organizatorzy wydarzenia.

30 marca godz. 19:00 wieczór wspomnień i pokaz rejestracji spektaklu.
31 marca godz. 19:00 pokaz rejestracji spektaklu.

Tadeusz Konwicki "Wniebowstąpienie”-  projekcja spektaklu Teatru Telewizji z 2005 roku. Adaptacja i reżyseria: Maciej Englert; scenografia: Marcin Stajewski; zdjęcia: Michał Englert; kostiumy: Anna Englert; muzyka: Zygmunt Konieczny.
W obsadzie : Maja Komorowska, Monika Kwiatkowska, Iwona Wszołkówna, Piotr Adamczyk,  Janusz Michałowski, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Zieliński i inni.  Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Teatru.

Bezpłatne wejściówki  dostępne w kasie teatru od 16 marca.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu - Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

materiały prasowe/bch

Zobacz więcej na temat: Tadeusz Konwicki TEATR