X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koryfeusz Muzyki Polskiej. Znamy zwycięzców!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 20:50
Nagrodę Honorową otrzymał Jan "Ptaszyn" Wróblewski. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się Karol Mossakowski (Debiut roku) i Agata Zubel (Osobowość roku), a jako Wydarzenie Roku - Otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan "Ptaszyn" WróblewskiFoto: W. Kusiński/PR

1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, poznaliśmy laureatów szóstej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.

Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odebrali statuetki w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od tego roku kategorii Debiut Roku.

Laureatami tegorocznej edycji plebiscytu zostali: Karol Mossakowski w kategorii Debiut Roku, Agata Zubel jako Osobowość Roku i Jan „Ptaszyn” Wróblewski w kategorii Nagroda Honorowa. Za najciekawsze Wydarzenie Roku zostało uznane otwarcie siedziby Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Laureatom wybranym przez polskie środowisko muzyczne wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrodom w kategorii Osobowość Roku oraz Nagroda Honorowa towarzyszyły nagrody finansowe ufundowane kolejno przez Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Tegoroczna Gala wręczenia nagrody była prezentem urodzinowym dla Jana Krenza, pierwszego honorowego „Koryfeusza” z 2011 roku i niespodzianką dla drugiego jubilata – Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Obaj artyści wychowali muzycznie wiele pokoleń Polaków, nie tylko na wspaniałych koncertach, ale przede wszystkim za pośrednictwem fal radiowych i niezapomnianych transmisji WOSPR-u czy legendarnych „Trzech kwadransów jazzu”.

Podczas koncertu galowego zatytułowanego „Do przodu żyj!”, nawiązującego do pierwszych słów utworu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego „Żyj kolorowo” – widzowie byli świadkami międzypokoleniowego wydarzenia: przed mistrzem Polish Jazz wystąpił saksofonista – błyskotliwy debiutant i laureat tegorocznej Eurowizji Łukasz Dyczko, utwory „Ptaszyna” w nowych aranżacjach Nikoli Kołodziejczyka wykonała Nikola Kołodziejczyk Orchestra, a galerię pierwszych dam polskiego jazzu wzbogaciła Aga Zaryan. W programie koncertu znalazł się również Kwartet smyczkowy Jana Krenza w wykonaniu Royal String Quartet.

Galę, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca oraz Program 2 Polskiego Radia, poprowadzili Agata Kwiecińska i Marcin Majchrowski.
Koryfeusz Muzyki Polskiej został wręczony po raz szósty. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne. Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.

Poznaj wszytskich nominowanych do Koryfeuszy Muzyki Polskiej 

materiały prasowe/mz

  


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak