Polskie Radio
Section05
Koryfeusz Muzyki Polskiej

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022. "Bardzo cieszę się z nominacji dla Dwójki"

- Rada Programowa Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, która uzasadniała tę nominację, wskazała działalność zespołu kreującego radiową Dwójkę. Bo wiadomo, że na sukces państwa stacji składa się praca bardzo wielu osób. Bardzo się cieszę, że ta nominacja pojawiła się w tym roku - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Alina Święs, współorganizatorka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Koryfeusz Muzyki Polskiej Dwójka Jakub Kukla MUZYKA

Koryfeusz Muzyki Polskiej - znamy laureatów!

- Czuję się zachęcona do tego, by nie poddawać się w tworzeniu. Ta nagroda potwierdza, że są ludzie, którzy chcą słuchać tego, co robię - mówiła w Dwójce Kinga Głyk – basistka, jedna z laureatek nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2021. Wręczono je w niedzielę (14.11) najwybitniejszym przedstawicielom środowiska muzycznego za dokonania w minionym sezonie artystycznym.
Zobacz więcej na temat:  Koryfeusz Muzyki Polskiej Paweł Siwek Dwójka KULTURA Kinga Głyk Aleksander Nowak Lidia Grychtołówna

Koryfeusze: przewodnicy po współczesnych meandrach polskiej muzyki

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 listopada, ogłoszono laureatów 10. już edycji nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusze Muzyki Polskiej 2020. Wśród nich znaleźli się Bartek Wąsik i Aleksander Nowak. Warto przypomnieć, że nad wydarzeniem, organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, patronat objęło Polskie Radio, a w tym roku po raz pierwszy gala była obecna równocześnie w TVP Kultura, w radiu oraz w internecie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA opera Szczepan Twardoch Aleksander Nowak Koryfeusz Muzyki Polskiej Polskie Radio Bartek Wąsik Kwadrofonik Piotr Majewski Trójka

Koryfeusz 2017. Jerzy Maksymiuk i Szymon Nehring wśród laureatów!

Nagrodę Honorową podczas gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, otrzymał dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się pianista Szymon Nehring (Osobowość roku), flecistka Marianna Żołnacz (Debiut roku), a jako Wydarzenie Roku - przyznanie nagrody Grammy płycie "Penderecki conducts Penderecki" vol. 1.
Zobacz więcej na temat:  Koryfeusz Muzyki Polskiej muzyka współczesna muzyka klasyczna MUZYKA