REKLAMA

Lato na antenie Dwójki. Rusza nowa ramówka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 14:32
Transmisje najważniejszych letnich koncertów i festiwali, konkurs płytowy, audycja specjalna z różnych miast Polski - to tylko kilka z wielu atrakcji, które czekają na słuchaczy Dwójki w najbliższych miesiącach.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Lena Pan /Shutterstock.com
płyta1200.jpg
"Płyta na lato" – konkurs z cennymi nagrodami!

W Programie 2 Polskiego Radia lato rozpoczyna się już 19 czerwca!

Codziennie w "Letnim festiwalu muzycznym" (od 19.30 lub, w soboty i niedzielę, od 19.00) odwiedzać będziemy najważniejsze zagraniczne festiwale muzyczne (takie jak promenadowy festiwal BBC czy Festiwal Wagnerowski w Bayreuth) oraz te w Polsce (m.in. Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń naszych korzeni" w Jarosławiu, Muzyka w Raju w Paradyżu, Chopin i jego Europa, Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana" w Gdańsku, Wratislavia Cantans).

4 Dymna.jpg
"Kultura Pomaga". Weź udział w charytatywnej akcji Dwójki

Na naszą antenę wracają także wakacyjne "Molo melomana" (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00), "Koncertowe wakacje" (od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00) oraz popularny konkurs "Płyta na lato" (od poniedziałku do piątku o godz. 13.00). Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

W miesiącach wakacyjnych nadal prezentować będziemy autorskie audycje poświęcone różnym gatunkom muzyki - w "Letniej nocy" (od poniedziałku do czwartku w godz. 23.00-1.00). "Wieczór płytowy" natomiast trwał będzie aż trzy godziny (niedziela, 23.00-1.00).

Wśród nowości polecamy dwie sobotnie audycje. W "Dwójce na życzenie" (godz. 10.30-12.30) program muzyczny będą wybierać nasi słuchacze, a "Dwójkę na miejscu" (15.00-18.00) nadawać będziemy z różnych miast Polski.

80 urodziny dwójki lutos part 2    - 44_.JPG
80-lecie Dwójki. Zobacz stronę specjalną

Latem nie zabraknie oczywiście programów poświęconych publicystyce kulturalnej, literaturze, sztuce, życiu teatralnemu czy filmowi. Obok stałych audycji tym tematom poświęconych, z "Porankiem Dwójki", "Wybieram Dwójkę" i "O wszystkim z kulturą" na czele, zapraszamy na "Kwadrans bez muzyki" (od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-15.15), w którym zajmiemy się różnymi zjawiskami kulturalnymi, a także rekomendować będziemy wydarzenia w Polsce i za granicą.

A dla wszystkich miłośników wędrówek polecamy niedzielne programy: "Atlas polskich podróżników" (niedziela, 13.00-14.00, trzy razy w miesiącu) oraz "Podróże pisarzy" (13.00-14.00, raz w miesiącu).

jp/jsz

Zobacz więcej na temat: lato Dwójka W POLSKIM RADIU