REKLAMA

Koncert "To, co najpiękniejsze..." w zimowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 15:00
W sobotę (24.02), w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Dwójka zaprasza na retransmisję jego drugiej części w niedzielę (25.02) o godz. 9.30.
Polska Orkiestra Radiowa
Polska Orkiestra RadiowaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tym razem Polskie Radio postanowiło zaskoczyć publiczność, łącząc rock z muzyką klasyczną w najbardziej ekskluzywnych i wysmakowanych artystycznie wykonaniach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

"To, co najpiękniejsze… – Zima" to drugi z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Czytaj dalej
polska orkiestra radiowa - to co najlepsze_006974.jpg
"To, co najpiękniejsze…  Jesień". Niezwykły koncert muzyki symfonicznej

Po odsłonie jesiennej, entuzjastycznie przyjętej przez publiczność, nadszedł czas na odsłonę zimową, podczas której nastąpiło zderzenie dwóch muzycznych światów: rocka w interpretacji artystów związanych z projektem Męskie Granie Orkiestra 2017 oraz muzyki klasycznej, reprezentowanej przez Polską Orkiestrę Radiową.

Druga część koncertu należała do znakomitej Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził dyrektor artystyczny Michał Klauza. POR jedyna orkiestra istniejąca obecnie w strukturach publicznego nadawcy zaprezentowała Suitę na orkiestrę estradową Dymitra Szostakowicza - jednego z najwybitniejszych symfoników XX wieku.

Pierwszą część wyjątkowego koncertu transmitowała radiowa Trójka (od godz. 19.05), zaś drugą Jedynka (od godz. 20.30). Druga część będzie retransmitowana w radiowej Dwójce w niedzielę od godz. 9.30.

W całości transmisja wideo z zimowej odsłony koncertu "To, co najpiękniejsze…" została udostępniona na żywo na portalu www.polskieradio.pl i na oficjalnych profilach Programu Pierwszego, Programu Trzeciego oraz portalu Polskiego Radia na Facebooku.


Mat.pras.

mat. prasowe/mg/mk