Lato na antenie Dwójki. Rusza nowa ramówka

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 14:18
Transmisje letnich koncertów i festiwali, "Czasem słońce, czasem jazz", konkurs płytowy, audycja specjalna z różnych miast Polski związana z stuleciem odzyskania niepodległości - to tylko kilka z wielu atrakcji, które czekają na słuchaczy Dwójki już od 18 czerwca.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

Latem 2018 roku w radiowej Dwójce pojawi się wiele transmisji festiwali i koncertów odbywających się przez ponad trzy miesiące w Polsce i za granicą, w tym: wydarzenia muzyczne organizowane lub współorganizowane przez naszą antenę.

Dzięki polskim koncertom proponowanym przez Dwójkę rozgłośniom europejskim Polskie Radio od kilku lat znajduje się na czołowej pozycji wśród najaktywniejszych członków Europejskiego Stowarzyszenia Nadawców EBU.

W pasmach muzycznych (przede wszystkim w codziennym "Letnim festiwalu muzycznym": od 19.30, w soboty i niedzielę od 19.00) transmitowane będą koncerty z EBU, koncerty zespołów artystycznych Polskiego Radia: POR i NOSPR oraz koncerty z najważniejszych krajowych festiwali (takich jak Chopin i jego Europa, Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, Muzyka w Raju w Paradyżu, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju oraz dwa Międzynarodowe Konkursy: Chopinowski na Instrumentach Historycznych i im. Karola Szymanowskiego).

Na naszą antenę wracają także wakacyjne "Molo melomana" (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00), "Koncertowe wakacje" (od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00) oraz popularny konkurs "Płyta na lato" (od poniedziałku do piątku o godz. 14.30). 

Poza muzyką poważną w miesiącach wakacyjnych Program 2 prezentować będzie audycje z muzyką jazzową (w tym nowe autorskie pasmo "Czasem słońce, czasem jazz": pon.-czw., godz. 18.00-19.00) czy folkową (w tym sobotni, godz. 17.00-18.00, "Ethnobeat").

Latem nie zabraknie oczywiście programów poświęconych publicystyce kulturalnej, literaturze, sztuce, życiu teatralnemu czy filmowi. Obok stałych audycji tym tematom poświęconych, z "Porankiem Dwójki" (7.00-10.00), "Wybieram Dwójkę" (16.00-18.00) i "O wszystkim z kulturą" (17.30-18.00) na czele, zapraszamy na "Kwadrans bez muzyki" (22.45-23.00), w którym zajmiemy się różnymi zjawiskami kulturalnymi, a także rekomendować będziemy wydarzenia w Polsce i za granicą.

Latem 2018 Dwójka skupi się na także najważniejszym wydarzeniu tego roku – na rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kontynuowane będą cykle specjalnie z tej okazji wprowadzone do ramówki i rozpocznie się największa akcja wyjazdowa: "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej". W każdą sobotę (od 23 czerwca) w godzinach 15.00-17.00 transmitowana będzie audycja z różnych polskich miast, a poprzedzą ją każdorazowo aktywne działania plenerowe z udziałem ciekawych ludzi z lokalnych społeczności.


Zobacz więcej na temat: lato Dwójka KULTURA