X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Diamentowy Mikrofon dla Krzysztofa Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 14:17
23 listopada podczas koncertu wieńczącego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego, w dniu 85. urodzin znakomitego kompozytora, prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski wręczy Krzysztofowi Pendereckiemu prestiżową radiową nagrodę.
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: PAP/Michał Kamaryt

Festiwal Krzysztofa Pendereckiego trwa w Warszawie od 16 listopada. Znakomici soliści przeprowadzali słuchaczy przez różne stadia twórczości Jubilata i przez gatunki muzyczne, które składają się na jego dorobek – od utworów kameralnych po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne.

Krzysztof Penderecka 1200.jpg
85 lat Krzysztofa Pendereckiego

Koncert finałowy – transmitowany w radiowej Dwójce – odbędzie się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej z udziałem gwiazdy: Anne-Sophie Mutter i z monumentalnym dziełem wokalno-instrumentalnym Dies illa, które kompozytor napisał z okazji stulecia wybuchu I wojny światowej.

Podczas tego koncertu prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski wręczy Krzysztofowi Pendereckiemu Diamentowy Mikrofon – prestiżową nagrodę przyznawaną od 1995 roku osobowościom radiowym, pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia.


penderecki_strona_663.jpg
Krzysztof Penderecki w Polskim Radiu

Prezes Andrzej Rogoyski wręczy również Jubilatowi szczególną płytę, która ukaże się, nakładem Agencji Muzycznej PR, w przyszłym roku: Sonoristic Penderecki by Penderecki. Ten jednopłytowy album zawiera najznakomitsze dzieła awangardowe Krzysztofa Pendereckiego nagrane przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją samego kompozytora.


Początek Dwójkowej transmisji finałowego koncertu Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w piątek (23.11) o godz. 19.00. 


Zobacz więcej na temat: Krzysztof Penderecki MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak