X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto Niepodległości na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 20:44
Z okazji przypadającego na 11 listopada Święta Niepodległości Program Drugi Polskiego Radia przygotował specjalne audycje związane z tym wydarzeniem. O godz. 12.00 będziemy emitować hymn narodowy, a muzyczną ilustracją dnia będą utwory rodzimych wykonawców.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Janusz Baczynski

Już w sobotę 9 listopada wyemitowaliśmy – w "Wieczorze ze słuchowiskiem" (godz. 19.00-20.00) – słuchowisko poetycko-biograficzne "Tak żyłem" o Józefie Piłsudskim. Wykorzystano w nim przemówienia, listy i rozkazy marszałka oraz wiersze o nim autorstwa: Józefa Czechowicza, Jana Lechonia, Kazimierza Wierzyńskiego i Kazimiery Iłłakowiczówny. Adaptacja: Wacław Tkaczuk; opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski; reżyseria: Andrzej Jarski. Obsada: Elżbieta Kijowska, Krzysztof Kołbasiuk, Andrzej Ferenc, Adam Bauman.

Na 11 listopada Radiowa Dwójka przygotowała szereg audycji nawiązujących tematyką do Święta Niepodległości. W "Poranku Dwójki" (godz. 7.00-10.00) m.in. rozmowa z Janem Kowalskim – dyrektorem Biura Programu "Niepodległa" oraz re-premiera filmu "Sztandar wolności" Ryszarda Ordyńskiego z 1935 roku, którego bohaterami są: Piłsudski, Paderewski, Mościcki, Rydz-Śmigły, Haller, Daszyński i Osterwa. Od 14 listopada film dostępny będzie na stronie ninateka.pl.

W "Kwadransie bez muzyki" (godz. 15.00-15.15) będzie można usłyszeć o Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Z kolei w "O Wszystkim z Kulturą" (godz. 17.30-18.00) – o wątku amerykańskim w życiu Paderewskiego. Gościem będzie Marek Żebrowski – pianista, kompozytor, dyrektor Polish Music Center przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, autor książki "Paderewski w Kalifornii". O pamiątkach po Paderewskim (m.in. o jego fortepianie) podarowanych przez kompozytora opowie kustosz Muzeum Narodowego – Anna Feliks.

W "Mikrokosmosach" (godz. 21.00-22.00) "Zachciało Ci się Polski, gówniarzu" – audycja dokumentalna Aleksandry Łapkiewicz-Kalinowskiej o rodzinnej historii, której początkiem jest tajemniczy, zaszyfrowany list Mieczysława Maka Piątkowskiego i jego syna Bogdana Juliusza Piątkowskiego Dżula. Jest to opowieść o miłości, rodzinnym życiu i wychowaniu, która rozgrywa się na przestrzeni pierwszej połowy XX wieku, a wątki osobiste mieszają się tu z działalnością patriotyczną, dzięki czemu losy rodziny stają się historią Polski.

Ponadto od 11 do 15 listopada w cyklu "Zapiski ze współczesności" (godz. 12.45) gościem Dwójki będzie profesor Wojciech Roszkowski, który opowie o życiu w PRL-u, swoich pasjach i wierze w Chrystusa, która ma dla niego fundamentalne znaczenie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak