X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVII"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 13:22
Trwa Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XVII" poświęcony twórczości wybitnego kompozytora. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza na kolejne koncerty. 
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: materiały prom.

Dyrygent orkiestra 1200.jpg
Festiwal "Łańcuch". Muzyka nowa i klasyka

Tegoroczny Festiwal "Łańcuch" potrwa do 8 lutego. W najbliższą sobotę, 25 stycznia, radiowa Dwójka transmitowała inauguracyjny koncert ze Studia PR im. Witolda Lutosławskiego. Podczas wieczoru wystąpiła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Paola Bortolameolliego. W programie koncertu: Charles Ives The Unanswered Question na orkiestrę, Krzysztof Penderecki I Symfonia, Witold Lutosławski II Symfonia.

Program kolejnych koncertów w ramach Festiwalu "Łańcuch XVII" (wszystkie w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego):

26 stycznia (niedziela), 18.00

Witold Lutosławski Mała suita na orkiestrę, Sergiusz Prokofiew
I Koncert skrzypcowy D-dur op. 19, Charles Ives A Set of Pieces for Theatre or Chamber Orchestra, Witold Lutosławski Łańcuch II, Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce


staśkiewicz1200.jpg
Łańcuch XVII. Szukanie nieznanych pokrewieństw

***

2 lutego (niedziela), godz. 18.00

Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert C-dur na flet, harfę i orkiestrę KV 299 (1778), Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną [wersja fletowa] (1980), Anton WEBERN - Koncert na 9 instrumentów op. 24 (1934), Bruno MANTOVANI - Concerto de Chambre no 1 na 17 instrumentów (2010) [prawykonanie polskie]

Wykonawcy:
Jadwiga Kotnowska - flet; Anna Sikorzak-Olek - harfa; Chain Ensemble, Andrzej Bauer dyrygent

***

6 lutego (czwartek), 19.30

Wolfgang Amadeusz Mozart Adagio i fuga c-moll na kwartet smyczkowy KV 546, Witold Lutosławski Kwartet smyczkowy, Paweł Szymański Pięć utworów na kwartet smyczkowy, Ludwig van Beethoven Wielka fuga B-dur na kwartet smyczkowy op. 133;

wyk. Royal String Quartet, Izabella Szałaj-Zimak – I skrzypce, Elwira Przybyłowska – II skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Michał Pepol – wiolonczela


***

8 lutego (sobota), 19.00

Igor Strawiński Cztery etiudy na orkiestrę, Olivier Messiaen

Poèmes pour Mi na sopran i orkiestrę, Witold Lutosławski Interludium na orkiestrę,  
IV Symfonia; wyk. Sinfonia Varsovia, Simon Crawford-Philips – dyrygent, Ludmila Ostash – sopran

***

Festiwal "Łańcuch" organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego od 2004 roku. Nazwa i forma wydarzenia nawiązują do tytułów trzech utworów Lutosławskiego, a przede wszystkim do jego ulubionej "techniki łańcuchowej", w której odcinki się zazębiają – poprzedni jeszcze trwa, kiedy następny już się rozpoczyna.

Festiwal współorganizowany jest przez Program 2 Polskiego Radia i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Zobacz więcej na temat: Witold Lutosławski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak