Głupi Komputer - koncert w Studiu im. Władysława Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2025 12:41
Głupi Komputer to trio, wykonujące muzykę z pogranicza jazzu, elektroniki i awangardy. Zespół wystąpi w niedzielę 1 czerwca 2025 roku o godz. 17.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Serdecznie zapraszamy!
Głupi Komputer powstał dzięki silnej relacji towarzysko-artystycznej trzech muzyków, wywodzących się z pozornie odrębnych środowisk
Głupi Komputer powstał dzięki silnej relacji towarzysko-artystycznej trzech muzyków, wywodzących się z pozornie odrębnych środowiskFoto: Mat. pras.

1 czerwca (niedziela) 2025, godz. 17:00

Studio PR im. W. Szpilmana, al. Niepodległości 77/85, Warszawa

Wejściówki do studia im. Władysława Szpilmana można rezerwować pod adresem: koncertydwojki@polskieradio.pl

Głupi Komputer, jak powszechnie wiadomo, powstał dzięki silnej relacji towarzysko-artystycznej trzech poznańskich muzyków, wywodzących się z pozornie odrębnych środowisk: post-rockowego, klasycznego i jazzowego oraz akademickiego i kompozytorskiego.

Fetler, Karpiński i Królikowski współpracują od wielu lat w ansamblach Fanfara Awantura i Polmuz. Tym razem jednak, w "najlepszym" z możliwych układów, czyli w tercecie, stworzyli zespół całkowicie autorski. Repertuar zespołu dość trudno sklasyfikować, ale próbując to zrobić, można pokusić się o stwierdzenie, że są to jednocześnie przebojowe piosenki, awangardowa muzyka improwizowana, ciężka elektronika, toksyczny drum'n'bass i popowe ballady, złączone w jeden nieprzerwany, taneczny set koncertowy. Twórczość Głupiego Komputera nawiązuje do takich zespołów jak Morphine, Too Many Zooz, Colin Stetson, Tortoise, Nerve czy Radiohead.


Głupi Komputer gra w składzie:

Daniel "Karpju" Karpiński – perkusja, electronic beats

Michał Fetler – saksofon basowy, saksofon alt, Polivoks

Jakub Królikowski – syntezatory

***

Mat. pras.