"Portrety kompozytorów". Beethoven według Maseckiego & Markowicza. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:13
"Portrety kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. W kolejnej odsłonie muzycy wykonali dzieła Ludwiga van Beethovena. Wideo poniżej.
Marcin Masecki i spółka
Marcin Masecki i spółkaFoto: Mat. promocyjne

Ludwig van Beethoven (Marcin Masecki - piano, Marcin Markowicz - skrzypce, Maciej Młodawski - wiolonczela)

Program:

  • Wariacje na temat "God Save the King"
  • Sonata skrzypcowa a-moll nr.4 op 23
  • Trio fortepianowe D-dur op 70 "Duch"

***

W każdą niedzielę (od 28.06) o godzinie 12.00 transmitujemy kolejny z sześciu odcinków poświęconych ciekawszym postaciom z historii muzyki klasycznej. Zgodnie z tradycją Masecki opowiada o bohaterach cyklu, o ich czasach i ich twórczości.

W ostatnim odcinku Masecki i Markowicz zagrają własne kompozycje, zadając tym samym pytanie, czy klasyka to tylko historia? Czy dziś istnieje jeszcze muzyka klasyczna? Czy możliwa jest współczesna muzyka klasyczna? Czy klasyczność i współczesność się wykluczają? Czy są kompatybilne? Czy skoro coś jest współczesne, to już nie może być klasyczne? Czy klasyka była kiedyś współczesna? Czy zawsze była klasyką? Co dziś jest klasyką? Co to jest klasyka? Jak żyć?

Czytaj także

"Portrety Kompozytorów". Masecki & Markowicz zagrali Bacha w Dwójce. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:29
"Portrety Kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. Na początek Jan Sebastian Bach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Portrety Kompozytorów". Masecki & Markowicz grali C.P.E. Bacha [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:00
"Portrety Kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. W kolejnym wydaniu Carl Philipp Emanuel Bach, czyli syn tego ojca. 
rozwiń zwiń